Jak sie nagrywa płytki

Witam czy ktoś mi może wytlumaczyc jak sie nagywa płytki bo juz jedną schrzaniłam :frowning: mam program do nagrywania płytek nero ezpress 6.3.1.18 tak pisze na pudełku :slight_smile: help

Zależy co nagrywasz. Jeśli muzykę, do optymalną prędkościa jest 8x lub 16x. Jaką masz nagrywarkę… Jakie dane nagrywasz/przegrywasz, jakie nośniki stosujesz. To jest ważne.

mam nagrywarke Lg combo 52/32/52 16X chce przegrać sobie z kompa film mam płytke na której max mozna nagyrwac 52 pojemnosc 100mb

http://www.cdrinfo.pl/cdr/soft/nero/svideo.php3

Pojemność 100MB? Raczej 700MB?

Przegrywaj z wyłączoną opcją “w locie” z szybkością 24x.

Jakiej marki płyty masz?

no tak 700mb klawisze mi sie pomyliły mam płyte marki kioskowej HOWK hehe a instalki programów z jaką predkością mam nagrywac , mp3?

Tzn co zrobiłeś dokładnnie że się źle nagrała. :smiley:

Instalki, programy… Nagrywaj najlepiej 32 - 40 X .

Mp3 - 16X.

niom chciałam ją nagrac z prędkością 52X i mi wyskoczylo ze nie powiodlo si enagrywanie

Post 2

w ogóle na samym początku wyskakuje mi your drive in not in DMA i mówi zeby to zmienić co to własciwie jest i jak to zmienic i po co :stuck_out_tongue:

Update

Opcja :arrow: Zmień by się dopisać do ostatniego posta

Golden Finger

Jak z taką predkością to się nie dziw. Nagraj jeszcze raz z prędkością do 24 X . :smiley:

heeej niom ostatnie pytanko czemu mi wyskakuje to your drive ist bot DMa i chce to zmienic nie wiem jak i po co? Niehc ktos mi to wytłumaczy bo świra dostane :stuck_out_tongue: a zwykłe dokumeny tekstowe z jaką V?

Prawy przycisk myszy na Mój Komputer>>Własciwości>>sprzęt>.Menadzer urządzeń>>kontrolery ide ata\atapi

ustawienia zaawansowane… i tam dajesz w obu miejscach na DMA

wiesz precyzyjniej mi to okresl bo ja nie mam pojecia nadal jak to zorbić

Ola Klikasz jak pisałem wyżej

Prawy przycisk myszy na Mój Komputer>>Własciwości>>sprzęt>.Menadzer urządzeń>>kontrolery ide ata\atapi

Tam na liście będzie kontrolery ide ata\atapi Rozwiń to i w następnych kliknij na każdym prawym przyciskiem myszy>> Zaawansowane i w zakładce ustawienia zaawansowane ustaw DMA. :smiley:

Masz Windows XP oczywiście???

zapis z prędkością 24 X nie powiódł sie co jest?

A zrobiłaś wszystko jak napisałem???

LG korea gora

:smiley: :smiley:

proboj dalej

Firmware UPDATE

sprawdz tasme i kontroler IDE

kup sobie CDRW i na niej testuj

ja nagrywam 32x

dla plyt tanich bo to max jest

zrob skan scandiskiem tej partycji na ktorej jest ten plik

co chcesz wypalic

lepsze plytki verbatim, A-Data, plextor

40x do 48 max

nawet jak pisze 52x

Kamcia_18 co ty wypisujesz. Koleżanka nie ma pojęcia jak wejść w menadzer urządzeń a ty jej każesz firmware wgrywać. :?

płytki typu kioskowego zmniejsz jeszcze prędkośc nawet do 12x albo jeszcze mniej