Jak się nazywa słony ser jaki dają na pizzę

Kiedyś u znajomych jadłem pizze, bardzo dobra taka słonawa, wiem że to było od sera. Jak się on nazywa ?

może to była pizza z serem pleśniowym? Jeśli tak to nazywa się ‘ser pleśniowy’ :slight_smile:

Na pizzy powinna być mocarella. Jeśli już jakiś inny ser ma się pojawić, to ewentualnie feta.

Fakt, mozzarella jedynie mi przychodzi do głowy - niejednokrotnie z nią robiłem w domu pizze i zawsze wychodziła pyszna - nie ciągnie się, jest taki fajny, kruchy.

ale fajny temat szkoda ,że tutaj jeszcze nie serwują!

może to będzie to

Czyli ser harceński, o taki: http://www.piotripawel.pl/foto/40519685.jpg

Ciężko znaleźć bardziej dukanowy produkt: Białko 27g, tłuszcz 0,5g,

węglowodany 0g

Smak ma charakterystyczny, śmierdziuchowaty, słony - ale wszyscy wielbiciele

camembertów i innych pleśniaków powinni być zadowoleni. Świetnie się topi,

super smakuje na omletach i placuszkach-otrębuszkach. Idealny do zapiekanek z

piersi kuraka i warzyw. Albo po prostu jako codzienna białkowa przegryzka.

Być może http://pl.wikipedia.org/wiki/Parmezan

  1. Mozzarella ma łagodny smak i lekki posmak. Ser ten jest delikatny. Prawdziwy smak sera dociera do nas z kliku sekundowym opóźnieniem. Po roztopieniu ciągnie się. Bardzo! Na zimno biały, a po podgrzaniu żółknie.

  2. Parmezan - ma specyficzny, intensywny i niepowtarzalny zapach. Innymi słowy - pierońsko śmierdzi. Bardzo twardy, bardzo kruchy. Gorzkawo słony. Ser ma kolor żółto - beżowy. Idealny do spaghetti i sałatek (polecam np. do sałatki cesarskiej z kawałkami kurczaka). Do pizzy średnio się nadaje.

  3. Feta - ser biały, słony, często podawany w potrawach, w których znajdują się oliwki.

pierońsko śmierdzi to gorgonzola :wink: parmezanu (a w szczególności parmegiano regiano) dodaje się do potraw niewiele, lekko je przyprószając startym serem.

z tego co pamiętam, na południu Włoch robiono quattro formaggi (a podejrzewam ze o taka pizze ci chodzi) z takich serów: mozzarella, fontina, gorgonzola, grana padano.

skoro to byli znajomi, to warto zapytać czy nie dodali czegoś od siebie :wink: