Jak się nazywa taki typ urody u dziewczyn?

Jak określić taki typ wyglądu/urody gdzie dziewczyna ma takie charakterystyczne białe włosy?
Coś takiego jak na zdjęciach.


Jasny blond, Blada cera

Bede szczelau: białogłowa :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja bym to nazwał skandynawską urodą. Ew. “farbą taką blond jasny”.

1 polubienie

“Myślę że jestem zajebista”.

image

Przecież napisałem że to jasny blond jak już chcesz tak dokładnie to pobierz sobie byle jaki katalog/ próbnik włosów itd z neta i sobie zobacz…

Tyle że jasny blond to tylko kolor włosów, mi chodzi jakby o “całokształt”. Potrzebne mi jakieś określenie. Chyba @pom_pom jest najbliżej ze skandynawską urodą.

Poszukałem i nazywa sie to dokłanie platynowy blond

To musisz już z osobna sprecyzować w Polsce jak w innych krajach też co 2 laska inaczej wygląda naturalnie a po jeszcze modernizacji makeup i przefarbowaniu to już totalnie wszystko potrafi jeszcze inaczej wyjść.

1 polubienie

Nordycki.

Nordycki typ urody może przywoływać skojarzenia z chłodną urodą, w której przeważają zimne, niebieskawe pigmenty.
Drugą cechą, która charakteryzuje nordycki typ urody, jest bardzo jasna, czasem wręcz porcelanowa cera. Nie spotkamy tutaj osób o śniadej lub oliwkowej karnacji. Uroda nordycka jest delikatna, często widać przez skórę delikatne niebieskawe żyłki, a na kościach policzkowych mogą pojawić się naczynka. Odcień skóry zarówno na twarzy jak i na ciele jest jasny i nie kontrastuje mocno z oczami. Podobnie jest z kolorem włosów, które cechują typ nordycki urody. Spotkać można tutaj wszystkie jasne odcienie blondu, od platynowego, po ten z niewielką ilością złotych refleksów pojawiających się głównie wiosną i latem. Podsumowując, nordycka uroda to ta, w której przeważają jasne, delikatne pigmenty, które najbardziej widoczne są w oczach, włosach oraz w odcieniu cery.

2 polubienia

W mojej nokenklaturze to takie żaby :wink: ze względu na oczy :slightly_smiling_face: Mam jeszcze inny typ, który lubię, które nazywam szczurki.

Dziękuję Ci bardzo :smiley: Chyba o to chodziło właśnie. Choć ciekawe że nordycki skoro dziewczyna z tego zdjęcia jest Rosjanką :stuck_out_tongue:

Bo nordycki bardzo przypomina również słowiański. Z tym, że w typie słowiańskim cera nie jest aż tak porcelanowa. Dziewczyna może być różnej narodowości co nie oznacza, że typem urody nie będzie przypominała typu nordyckiego. Polki to niby słowianki a można u nas również spotkać rodowite Polki o cerze śniadej czyli bliższej południowym rejonom Europy. Aktualnie wynika to z globalizacji i mieszania się genów różnych ras.

1 polubienie

Może “albinoski”.

Zdecydowanie na zaprezentowanych zdjęciach nie mamy do czynienia tutaj z “albinizmem”.
Albinizm to wada genetyczna a nie typ urody. W albiniźmie nie ma odcieni i wszystko jest białe. Również brwi i rzęsy. Na załączonych zdjęciach widać, że brwi i rzęsy tej dziewczyny nie są białe.

Tutaj masz przykład albinizmu:

Ale popularne są farby do brwi/rzęs (np. na bazie henny) [do brwi można też używać pomad/kredek lub nawet malować je tuszem do rzęs jak chcemy] i kolorowe soczewki niwelujące efekt widoczności naczynek (chyba że im okulista odradza i jedynie zostają okulary do korekty wad wzroku).

Tylko wtedy to już trochę oszukiwanie, a nie ten typ urody. Autor zakłada, że dziewucha ma takie cechy naturalnie. Z dobrociami różnego rodzaju dziewucha o azjatyckiej urodzie może być nagle nordycka.

lub co gorsza okazać sie w rzeczywistości facetem…

To jest straszne, od horrorów jakaś aktorka?Takie balkony pod oczami to mam po 3-dniówce.

Typ nordycki. Takie dziewczyny z ta uroda pochodzą skąd? Norwegia, Szwecja…? :slight_smile:

utleniana blondynka