Jak się połączyć przez BT w JM2PC

Przeglądając jedno forum znalazłem coś takiego i ściągnąłem ten program na fona i odpalam go i dochodzi do komunikatu “authentication” i tam można czekać wieczność (nie zniknie). Wie ktoś jak to skonfigurować i czy trzeba jakieś pliki ściągać na PCeta?? Moj fon to SE K550@W610 .

W tym komunikacie chodzi chyba o wpisane tego samego w 2 urządzeniach kodu, ale w kompie nie muszę wpisywać, tylko odrazu się łączy (wyłączyłem bezpieczne łączenie).

Tak na kompie musisz odpalić serwer w Javie. Jest tu http://www.jm2pc.com z opisem jak to zrobić (po angielsku).

Ja wolę floAt’s Mobile Agent i tak używam do sterowania WinAMPem, więcej mi nie potrzebne.

W BlueSoleil ustawiam połączenie szeregowe, kod dostępu i łącze z SE, tam taki sam kod i po dodaniu komputera do urządzeń mam menu fma.

Jak próbuje się połączyć pod port szeregowy w Bluesoleil to pisze, że “połączenie nie powiodło się”.

Na XP mam Widcomm’a i w nim problemów nie ma, ale teraz jestem na Viście, a w niej Widcomm wywala mi BSODy.

Jak się połączyć w Bluesoleil?? Port mam ustawiony na COM4

Najpierw trzeba zparować komórkę i komp, przy parowaniu proszą o kody. Po zparowaniu uruchamiam w kompie usługę portu szeregowego. I taki sam COM mam w FMA i łączy się niby przez ten wirtualny port szeregowy. (FMA nie widzi mojego BT, jakiś tani chiński na usb, dlatego daje mu po COM wirtualnym).

Wszystko jest dobrze. Jak klikam w transfer plików to normalnie się łączy i można grzebać w fonie, ale jak klikam w port to właśnie się nie łączy tylko wywala ten komunikat.

:frowning:

Pamiętam, że jak ktoś przyniósł jakiegoś LG to też nie mogłem ustawić połączenia na wirtualnym COM, wysyłanie plików szło. W opcjach LG miał, że BT potrafi emulować port szeregowy a mimo to nie udało się. Nie wiem czemu :frowning:

Ja mam SE K550@W610