Jak się pozbyć ekranu blokady i konieczności logowania


cyt: “I tu właśnie mamy właśnie książkowy przykład swołoczy społecznej…”

@Mufka
A daniele Cię odwiedzają? Bardzo miłe zwierzęta (Dama dama) :wink:
Ale to są DAMY…:grinning:

Ale Daniel (Homo sapiens) na dwóch nogach bywa też zwyczajnym chamem.
Uderzyłem w stół…

By nie siać fermentu i zakończyć sprawę raz a porządnie.

Tu wchodzimy, ustawiamy logowanie lokalne i wsio.

1 polubienie

Firefox czasem wymaga dezaktywacji CSP (np. na github.com) lub ułomnych dodatków (tłumaczenie fragmentów i pokazanie tego w wyskakujących karteczkach).

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Nie marnuję czasu innym. Wielokrotnie ich posty naprowadziły mnie na dobry trop. Chyba niedokładnie je czytałeś. Pisałam w nich, że problem rozwiązany, ale często to dzięki pomocy innych. W obecnym poście to Seba nasunął mi rozwiązanie.
W innym też uzyskałam pomoc odnośnie sterownika. W dwóch przypadkach była awaria, której sama nie mogłam naprawić np. spalona karta sieciowa. Szukałam pomocy, bo do serwisu mam daleko i chciałam się dowiedzieć czy mogę sama spróbować usunąć problem. W jeszcze innym poście pomógł mi Loookash89. Są tam moje podziękowania. Odnośnie laptopa, to był na gwarancji. To tylko niektóre ostatnie moje posty. Jeszcze jedno. Nie “rozwiązałeś” ale “rozwiązałaś”. Jestem kobietą. Nie wiem skąd tyle wrogości. Może to przez pandemię? Jestem już na tym forum kilkanaście lat i chyba przez ten czas nie nadużywałam czasu innych. Widzę jednak, że to forum robi się coraz bardziej nieżyczliwe. Jest wielu wspaniałych ludzi, ale coraz więcej chamstwa.
Temat uważam za zamknięty. W rozwiązaniu jak już wyżej napisałam pomógł mi Seba.

2 polubienia

W sumie to nie wystarczy konwersja na konto lokalne i usunięcie hasła z konta, ono i tak nie ma racji bytu jakby złodziej ukradł dysk przy włamaniu na tym odludziu (GNU/Linux raczej pliki zobaczy).

Niby nawet pocztę z TB mógłby “bezkarnie”/bezczelnie czytać.

Mnie najbardziej ciekawi jak ekran blokady pomija prośbę o hasło, na pewno nie tą opcją do “zaloguj przy starcie bez prośby o hasło”.

Nie zawracaj sobie głowy odpisywaniem trollowym wpisom nowych frustratów. Szkoda czasu i nerwow. Od czasu do czasu szambo z głównej strony portalu przelewa się na forum - niestety coraz częściej.

1 polubienie

A ja w bajki nie wierzę. I tyle w temacie.

Konto administratora ma ustawione hasło. Pierw logowałam się z tego konta, ale byłam zalogowana za pomocą konta Microsoft i tu tkwił problem. Ustawiłam logowanie na konto lokalne (z pominięciem MS) i wtedy mogłam odhaczyć opcję, by wymagał hasła.
To właśnie Seba mi uświadomił.
Nie wiem czy o to właśnie pytałeś pytałeś.

Nie, chodzi mi jak wybiorę opcję “zablokuj komputer” lub aktywuje się prehistoryczny wygaszacz - jak tam zrobić opcję by pamiętał hasło.

Jak dla mnie to jest równoznaczne z “blokada ekranu”.

:thinking:A gdyby tak… Autologon z pakietu Sysinternals


tutaj “googlowo” przetłumaczone

tutajkrótki opis

może ułatwi, może pomoże…