Jak się pozbyć ekranu blokady i konieczności logowania

Witam! Bardzo denerwuje mnie czas logowania z ekranem blokady i konieczność wpisywania hasła. Szukałam porad, ale wszystkie dotyczą logowania z konta “użytkownik”. Ja jestem jedynym użytkownikiem i mam konto “administratora”. Nie chcę czegoś naklepać bo boję się, że później w ogóle się nie zaloguję.

Ustawienia - Konta - Stwórz profil lokalny

Hasło administratora nie jest dla twojej wygody, tylko bezpieczeństwa.
Jeśli nie chcesz używać hasła podczas logowania, to stwórz drugiego użytkownika bez praw administracyjnych, nie ustanawiaj mu żadnego hasła i na nim pracuj.

Stworzyłam nowe konto, ale zapomnieliście dodać, że będę musiała wszystko personalizować od nowa. To nie jest dobry pomysł. Usuwam to konto. Może ktoś ma lepszą radę. Może zmienić coś by nie logować się z konta Microsoft.

Niekoniecznie.
Możesz stworzyć nowe konto z uprawnieniami administracyjnymi. Na swoim obecnym koncie wyłączyć uprawnienia administracyjne. W ten sposób w systemie nadal masz jakiegoś administratora i w swoim (teraz już) zwykłym koncie możesz hasło wyłączyć.

Zrobiłam nowe konto. Zmieniłam je na administratora. Jednak nie mam opcji, by wyłączyć hasło w koncie lokalnym. Administrator włącza się bez logowania, a lokalne woła hasło.

Ustawienia >Konta> opcje logowania> wymagaj logowania za pomocą Windows Helo to trzeba odhaczyć Potem uruchom wpisz netplwiz.

Opisany tutaj sposób u ciebie nie działa?
Jest też możliwość zmiany takich ustawień poprzez rejestr, ale to dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Co za debili-styczna logika robić z systemu kur** - zabezpieczenia są po to by je wdrażać i korzystać konto admina to nie zabawka do codziennego użytku. Pracuje sie na zwykłym koncie po to by nieuprawione osoby nie miały dostępu lub uruchamiać progamy z ograniczonym dostępem do zasobów.
bo potem system sie zainfekuje sie byle gównianym wirusem który w normalnym wypadku został by zablokowany przy pierwszym LUA/SRP. a tak to użytkownik polegnie od byle pierdoły…

Czekaj czekaj - możesz używać normalnie konto to co masz, ale jako lokalne.
Przemianowanie konta lokalnego, daje Ci możliwość włączania komputera jako Administrator, nie podając żadnych haseł logowania :slight_smile:

Debilny to jest ten system, który wymaga zabezpieczeń. Jestem emerytką mieszkającą “tam gdzie wrony zawracają”. Sarenki ani zajączki nie zainfekują mi komputera. Tu gdzie mieszkam nie ma nawet sąsiadów. Po co mi te zabezpieczenia? W poprzednim systemie nie miałam tych opcji logowania. Po awarii ustawiałam system od nowa. Teraz niestety ciągle muszę się logować. Jest to dla mnie uciążliwe. Mam konto lokalne. Odznaczyłam opcję, by nie żądał logowania. Niestety nic to nie daje. Oba konta są nadal chronione hasłem i nie da się tego zmienić. Wracam do tego co było.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-security-winpc/how-to-remove-login-screen-and-completely-disable/3763d09a-0615-45ab-afcb-6c2036ddad64

Przeczytaj uważnie wszelkie odpowiedzi (angielski język). Zwróć uwagę, że jak masz konto MS aktywne, od pewnego czasu nie możesz wyłączyć logowania do Windows 10.

1 polubienie

Po to na przykład, żebyś nie uruchamiała przeglądarki internetowej z uprawnieniami administratora, bo jak głupia przeglądarka będzie miała błąd, który umożliwia zainfekowanie komputera, to możesz stać się częścią botnetu i będziesz stanowić zagrożenie dla nas, którzy zdają sobie z tego sprawę. A jeśli pracujesz na koncie zwykłym i masz hasło na adminie, to nawet kiedy przeglądarka (albo jakiś inny program) będzie miała błąd i jakaś strona/reklama na stronie spróbuje to wykorzystać, to w najgorszym wypadku zaszyfruje dane na tym koncie użytkownika, ale systemu pewnie nie ruszy.

Dzięki pocolog, ale nie znam angielskiego. Sama dałam sobie radę. Trzeba było przełączyć logowanie, które miałam ustawione na “logowanie do konta Microsoft”. Wybrałam lokalne. Mam teraz jedno konto i nie muszę się logować. Takie proste.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Napisałem, że od pewnego czasu nie zrobisz tego, jeżeli jesteś zalogowany na konto MS.

1 polubienie

Dzięki Seba. Jak już napisałam nie znam angielskiego, ale twój post pomógł mi rozwiązać problem. Dziękuję za oflagowanie inteligenta i poligloty “Quassar”. Nie wiem czemu taka reakcja. Mnie uczono tylko rosyjskiego i synonimy to: łach, pospólstwo, żmija, szuja, szubrawiec, bydło, tałatajstwo, kundel, zimny drań, łajdak, szmata, łajza, szelma, gawiedź, kanalia, zgniłek, hałastra, skunks, gnida, świnia, motłoch, barachło, podlec, ścierwo, sobaka, parszywiec, łachudra, hołota, tłuszcza, …
Jak to się ma do mojego postu? Tego moja inteligencja, a może siwa głowa nie pojmuje.

1 polubienie

W dzisiejszych czasach to nie problem, dzisiejsze przeglądarki mają funkcję tłumaczenia, która naprawdę “daje radę”:

2 polubienia

Tak jak @Radek68 wspomniał, można użyć translacji w przeglądarce. Chrome, czy MS Chrome Edge mają to wbudowane. Dałem link ze strony forum MS USA, ponieważ oni są najbardziej wiarygodni. Do MS PL podchodzę z dystansem. :slight_smile:

1 polubienie