Jak się pozbyć Express Gate

_ Witam. Nie wiem czemu podczas rozruchu systemu zmieniła mi się strona główna. Dawniej widać było American Megatrends, teraz włącza się Expres Gate i to jeszcze z errorem. Szukałam porad w necie. Wszyscy piszą, że można to odinstalować, ale gdzie tego szukać? Wyszukiwarka komputerowa nic takiego nie znalazła. Sprawdzałam w zainstalowanych programach, też nic nie ma. _

Zainstaluj AdwCleaner przeskanuj i usuń.

 Wyłącz w biosie.

Dzięki za reakcję. Przeskanowałam wcześniej AdwCleaner, jak również znalazłam w necie radę by zmienić w biosie. Niestety nic to nie pomogło. Nadal mam stronę Asus i to w bardzo kiepskiej jakości. System uruchamia się wolniej. Oczyściłam dokładnie komputer. Szukałam Expres Gate (nic nie znalazłam). Strona zmieniła się po tym jak na kompie siedział mój wnuk. Myślę, że niechcący coś zainstalował. Sprawdziłam za pomocą Glary Utilites i WinUtilites. Nic nowego nie znalazłam. Jeśli nikt mi nie pomoże, to myślę, że tylko format. Mam Kasperskiego, ale po przeskanowaniu nie wykrywa żadnych zagrożeń, czuję jednak, że komputer czasami zachowuje się dziwnie.

Wiesz co to jest BIOS? Tak masz ustawić jak na załączonym screenie.

 

http://motherboards-reviews.com/ASUS/socket_AM3/M4A785D-M_PRO/images/ASUS_M4A785D-M_PRO_BIOS_express_gate_ai_net_ez_flash_small.jpg

Przestawiłam w biosie i teraz nie pojawia się już Express Gate. Dzięki!  Czy można to badziewie całkiem usunąć? No i jeszcze detal. Teraz przy starcie systemu pojawia mi się strona Asusa (coś podobnego do fotki poniżej).

 

 

16_thumb.jpg

 

 

Wcześniej system startował ze stroną podobną do tej…

 

 

american-megatrends-bios-post-screen.jpg

Press DEL to run Setup

 

Przetłumaczę dla pewności “Naciśnij klawisz DEL lub DELETE na klawiaturze aby uruchomić ustawienia czyli BIOS”

 

Przetłumaczyłem nawet bardziej niż brzmi dosłownie :slight_smile:

 

Jak już wejdziesz do BIOSU masz zakładkę Tools i tam Express Gate ustaw na Disabled (wejdź enterem i zmień z Enabled na Disabled)

 

W zakładce Boot odszukaj Full screen LOGO i przestaw na Disabled

 

Następnie ostatnia zakładka Exit

 

Pierwsza opcja z góry Save Changes and Exit potwierdzisz OK i masz prezent od Mikołaja :slight_smile:

Wesołych Świąt :slight_smile:

Express Gate siedzi np w internet explorer. Włącz, narzędzia i kliknij w dodatki. Pierwsze, co się okaże, to paski i rozszerzenia, a niżej jest załadowane dodatki. Wybierz wszystkie dodatki i znajdź Express Gate. Kliknij w niego dwa razy i wyświetla się informacje o nim. Kliknij kopiuj i wklej sobie do notatnika. Potem kopiuj nazwę pliku, co będzie na dole i będzie nawet podana lokalizacja. W opcjach folderów odznacz ukrywanie chronionych plików i folderów. Odznacz ukrywanie rozszerzeń. Zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów. OK i zastosuj. Użyj wyszukiwarki i wszystko, co będzie w nazwie pliku, usuwaj. Wyświetli się też identyfikator tego rozszerzenia, który też się wpisuje osobno w wyszukaj w wyszukiwarce i usuwa. Co do sprzątania rejestru, możesz użyć regseeker portable.info i wyszukać hurtowo wpisy w rejestrze wpierw z nazwy, potem z identyfikatora. Na dole wybierz opcje i zaznacz wszystko, potem akcja i usuń zaznaczone. To lepsze rozwiązanie, bo ten program robi backup przywracania do rejestru tego, co usuwa.

Wesołych świąt!

Wielkie dzięki! Udało mi się przestawić w biosie i wreszcie mam swoją dawną stronę startową. Prezent się udał. Odnośnie tego badziewia (Express Gate)… szukałam w dodatkach… wszystkich dodatkach i nie ma tam tego. Szukałam w komputerze oczywiście po odhaczeniu ukrywania chronionych folderów. Nic nie znalazłam. Może jest inny sposób zlokalizowania. Już po świętach więc życzę wszystkiego naj… w nadchodzącym Nowym Roku 2014.

Spróbuj przeskanować Malwarebytes Anti-Malware. 

 

http://data-cdn.mbamupdates.com/v0/program/data/mbam-setup-1.75.0.1300.exe

 

Dobrze rozumiem, że jest to strona startowa Internet Explorer jak nie pomoże wstaw logi OTL.

 

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/402063-analiza-i-dezynfekcja-zestaw-narzędzi-nieingerencyjnych/#p3059741

Zrobiłam dokładny skan i nic nie znalazło. Mam IE 11. A to logi z OTL:

 

http://wklej.to/KYM4A

 

http://wklej.to/Xv0x4

 

Temat nieaktualny… zrobiłam format.