Jak sie pozbyc niepotrzebnych rzeczy

Witam,2 dni temu kupiłem laptopa.Był już na nim zainstalowany WIN7 i jest na nim pelno roznych programow,chyba wszystko co mozna bylo zainstalowac jest na nim.Nie wiem kto to robil,ale chyba cos mu nie poszlo…Moj problem polega na tym jak sie pozbyc tych wszystkich rzeczy?Aktualnie mam okolo 60 procesow:/Moge wkleic jakies logi,moze bedzie wam latwiej.

pozostaje tylko ręczne odinstalowanie i później czyszczenie np ccleanerem, a kiedy przyjdzie pora na reinstalacje systemu te wszystkie rzeczy również się zainstalują z nowym systemem, jedyne co można zrobić to kupić sobie win box i po reinstalacji systemu zainstalować sobie tylko te programy co lubimy używać.

Kurde nie wiem co moge usunac a co nie.Programow juz troche pousuwalem,ale nadal mam wlaczonych okolo 60 procesow.

Procesów nie masz wcale aż tak dużo. Rzadko liczba ich jest w W7 mniejsza niż 50. Pousuwaj niepotrzebne programy i OK.

W XP jest mniej niż 30 aż taki przeskok między tymi wersjami O.o

No ale jest tak! Acha! Warto odczyścić to “śmietnisko” nie tylko CCleanerem (słusznie) ale również (radykalnie) Comodo System Cleaner’em.

Pousuwalem pare i mam 52,jest dobrze?

Dużo masz rzeczy w autostarcie? zapomniałem się spytać wcześniej ;p

Mialem duzo,ale powylaczalem i mam tylko Mcafee,gg,launch manager(co to?) i synaptics.

Launch Manager to prawdopodnie jakiś plik od laptopa

Mam jescze pytanie dotyczace programow.Co to sa za programy: eSobi v2,Identity Card,MyWinLocker ? Bo nie weim czy moge je usunac.

:smiley: , z tym usuwaniem “Niepotrzebnych” , przynajmniej na świeżym sprzęcie bym się powstrzymał , żeby potem nie żałować , że przy okazji poszły dobre . Na dysku innym niż systemowy utworzyłem folder KUPY gdzie przenoszę to co moim zdaniem jest niepotrzebne

i nie ma problemu . Do “opornych” , o których wiem na pewno , że do niczego się nie przydadzą , albo szkodzą używam Unlocker i Revo

Uninstaller (przy okazji sprząta śmieci z rejestru) oraz Okurzacz , który przy pierwszym podejściu potrafi usunąć nawet ok. 3GB syfu .

Wszystkie te progsy znajdziesz na Dobrych Programach .

Pozdro…