Jak się pozbyć spacer.gif

witam. otóż mam problem, taki jak tytule tematu. nie wiem jak się pozbyć spacer.gif pociąłem sobie layout w photoshopie i przy zapisywaniu dla Internetu, w kodzie znajdują się spacer-y. nie wiem czy to da się pozbyć czy też nie. wszystkie plasterki dokładnie pociąłem.

powiedzcie też, bo chyba lepsze są divy niż tabelki, skąd mogę się nauczyć jak “sklecić” kod z divów. na html’u i CSS w miarę się znam, lecz gdy próbowałem zrobić stronke z divami to nie zbyt mi wychodziło. dotychczas w CSS miałem tylko style czcionek itd. teraz chciałbym żeby był div który byłby tłem, a zarazem miał style czcionki, bo div w divie chyba sie nie da. zależy mi na divach bo czytałem , że wtedy jest “lżejszy” kod.

pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc

Jeśli dobrze pociąłeś Laya to spacer Ci nie zaszkodzi. Ale jeśli nie chcesz go mieć to sam musisz potworzyć tabelki i w nie powpychać pliki graficzne.

aha. tylko że ja nie wiem jak użyć tych colspan i rowspan…a tu musi tu być…

p.s. bo ja zauważyłem coś takiego, że jak tne layout to ukazuje mi się, że tam pewne pole to np.nr 2/niebieski kwadracik w gornym lewym rogu/ a ja tne nie tak jak mi się wyświetla po kolei numeracją bo to by w ogóle nie odniosło pożądanego skutku. i dlatego np. dany obrazek powinien być z nr 2 w miejsce obrazka nr 10 i wtedy byłoby dobrze, ale ten spacer mi się wrzyna :confused:

jeśli zapiszesz w photoshopie save for web, dostajesz przecież gotową tabelkę.

Te niebieskie się pojawiają bo border= >0 albo coś rozwala tabele. Ja się raczej pozbywam tych dolnych tabel ze spacerem.

tu macie screenshota http://img248.imageshack.us/img244/6742/llayouqbv4.jpg

a tu macie kod

Zacznijmy od tego że lay jest moim zdaniem niedobrze pocięty. Tak jak jest teraz to strona będzie statyczna, bez możliwości dodanie czegoś do menu. Strona też nie będzie się rozciągać wzdłuż gdyż takie cięcie i złożenia jego na to nie pozwala.

Co prawda na cięciu się nie znam (nie robiłem tego jeszcze), ale znam się na html i css a ten układ jest bardzo sztywny.

co do menu, to tam będą obrazki które będą się zmieniały po najechaniu myszką…teraz mi chodzi głównie o kod