Jak sie pozbyć systemu Win7?

Mam zainstalowane dwa systemy Windows 7 Home Premium i Windows XP Professional . Pierwszym systemem był XP na moim PC . Zapodziałam płytę od Xp , ponieważ była dla mnie potrzebna do naprawienia Internetu . Wzięłam więc Win7 i zainstalowałam na dysk D . Teraz Xp jest na dysku C a 7 na dysku D . To mi przeszkadza i nie mogę pracować mając dwa systemy . Chcę zrobić format , aby oczyścić partycję D i C . Następnie wgrać system Win XP i zostać przy nim . Płytę znalazłam już więc problemu nie będzie . Tylko, że problem tkwi od czego zacząć czy robiąc format będzie już normalnie bez tego Win7 ? I od czego zacząć ? Nauczona jestem , że gdy robiąc format trzeba włożyć płytkę z XP , uruchomić ponownie komputer . Następnie klikać Delete i dalej już chyba każdy wie … ale problem jest taki czy to się uda . Bo próbowałam również zrobić format z systemem win7 , ale ja dopiero mam z nim pierwszy raz do czynienia i nie wiem jak się w nim robi format . Próbowałam to zrobić tak jak z XP , ale nie wyszło mi , ponieważ komputer ponownie się włączał i nici . Myślałam , że może miejsce odczytu płyty się zmieniło więc weszłam do zakładki Boot , ale wszystko było okej . Tak jak zawsze . Proszę o pomoc jest mi bardzo potrzebna . Jeżeli ktoś ma zamiar komentować moje błędy lepiej niech w ogóle nie pisze . Każdy popełnia błędy ! To takie info dla was . : )

Na C masz XP

na D Win7

Chcesz zostawić sobie XP więc po co formatować też partycje C?

Chcesz się pozbyć Win7 na partycji D, czyli formatujesz tylko partycje D

A zrobisz to za pomocą programu EASEUS Partition Master http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Uruchom XP i sformatuj Partycję D, wszystko,

Ale ja chcę od razu sformatować dwie partycje żeby mieć czysto w kompie i zainstalować XP. Nie dzięki nie skorzystam z opcji programów . Ma ktoś lepszy pomysł ? Czy mogę to zrobić tak , że mam dwa systemy jestem na Xp teraz , wsadzam płytkę z XP i uruchamiam ponownie klikam Del i pojawi się formatowanie itd. potem zrobię na nowo partycję C i D i to wszystko wystarczy ? Czy w ogóle tak się da zrobić ?

włóż płytę z XP… sformatuj cały dysk… podziel partycje na C, D i zainstaluj XP na partycji C,

W Zarządzaniu dyskami można usunąć partycję na której jest Windows 7.Następnie podczas instalacji usuniesz system Windows XP i wgrasz od nowa.

sformatuj cały dysk jak pisałem… bo możesz się zdziwić jak po włączeniu kompa będzie Ci się wyświetlać aby wybrać windowsa… chyba tego też nie chcesz,

mlody1230 czyli mam po prostu zrobić format win xp i wgrac go od nowa a potem juz wszystko bd po mojemu …

tak,