Jak sie pozbyć systemu Win7?

(buubaaa321) #1

Mam zainstalowane dwa systemy Windows 7 Home Premium i Windows XP Professional . Pierwszym systemem był XP na moim PC . Zapodziałam płytę od Xp , ponieważ była dla mnie potrzebna do naprawienia Internetu . Wzięłam więc Win7 i zainstalowałam na dysk D . Teraz Xp jest na dysku C a 7 na dysku D . To mi przeszkadza i nie mogę pracować mając dwa systemy . Chcę zrobić format , aby oczyścić partycję D i C . Następnie wgrać system Win XP i zostać przy nim . Płytę znalazłam już więc problemu nie będzie . Tylko, że problem tkwi od czego zacząć czy robiąc format będzie już normalnie bez tego Win7 ? I od czego zacząć ? Nauczona jestem , że gdy robiąc format trzeba włożyć płytkę z XP , uruchomić ponownie komputer . Następnie klikać Delete i dalej już chyba każdy wie .. ale problem jest taki czy to się uda . Bo próbowałam również zrobić format z systemem win7 , ale ja dopiero mam z nim pierwszy raz do czynienia i nie wiem jak się w nim robi format . Próbowałam to zrobić tak jak z XP , ale nie wyszło mi , ponieważ komputer ponownie się włączał i nici . Myślałam , że może miejsce odczytu płyty się zmieniło więc weszłam do zakładki Boot , ale wszystko było okej . Tak jak zawsze . Proszę o pomoc jest mi bardzo potrzebna . Jeżeli ktoś ma zamiar komentować moje błędy lepiej niech w ogóle nie pisze . Każdy popełnia błędy ! To takie info dla was . : )

(Rradek22) #2

Na C masz XP

na D Win7

Chcesz zostawić sobie XP więc po co formatować też partycje C?

Chcesz się pozbyć Win7 na partycji D, czyli formatujesz tylko partycje D

A zrobisz to za pomocą programu EASEUS Partition Master http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part ... 12861.html

(Dominik2012r) #3

Uruchom XP i sformatuj Partycję D, wszystko,

(buubaaa321) #4

Ale ja chcę od razu sformatować dwie partycje żeby mieć czysto w kompie i zainstalować XP. Nie dzięki nie skorzystam z opcji programów . Ma ktoś lepszy pomysł ? Czy mogę to zrobić tak , że mam dwa systemy jestem na Xp teraz , wsadzam płytkę z XP i uruchamiam ponownie klikam Del i pojawi się formatowanie itd. potem zrobię na nowo partycję C i D i to wszystko wystarczy ? Czy w ogóle tak się da zrobić ?

(Dominik2012r) #5

włóż płytę z XP... sformatuj cały dysk... podziel partycje na C, D i zainstaluj XP na partycji C,

(Depedro70) #6

W Zarządzaniu dyskami można usunąć partycję na której jest Windows 7.Następnie podczas instalacji usuniesz system Windows XP i wgrasz od nowa.

(Dominik2012r) #7

sformatuj cały dysk jak pisałem... bo możesz się zdziwić jak po włączeniu kompa będzie Ci się wyświetlać aby wybrać windowsa... chyba tego też nie chcesz,

(buubaaa321) #8

mlody1230 czyli mam po prostu zrobić format win xp i wgrac go od nowa a potem juz wszystko bd po mojemu ..

(Dominik2012r) #9

tak,