Jak się pozbyć wirusa Ramnit.abcd


(Kuba628) #1

Witam!
Posiadam windows 7 home premium 64bit. Moim antywirusem jest avira w wersji free, oprócz tego używam tez firewalla od comodo. Od kilku dni avira codziennie wykrywa mi wirusa ramnit.abcd. Przy skanowaniu wykryła 43 wirusy, wszystkie ramnit.abcd, kilkanaście hidden objects i kilkaset warnings. Podejrzewam, że wirus rozprzestrzenił się na mój drugi komputer (windows 10 64 bit, avira i comodo), bo po pewnym czasie również i tam avira zaczęła raportować tego wirusa. Na prawdę pierwszy raz mam do czynienia z czymś takim, czytałem na angielskich forach, że wirus ten kradnie passy do różnych kont i że infekuje pliki .exe. Raporty FRST:
http://wklej.org/id/3102222/ Podczas pisania tego tematu avira dosłownie dostała “szału” i co kilkanaście sekund wyświetlała inforamcję o wykryciu wirusów.


(Acorus) #2

Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=pl


(Kuba628) #3

Czy żeby to zrobić muszę odinstalować avire i comodo?


(Acorus) #4

Nie.


(Acorus) #6

Może to fałszywy alarm.Przeskanuj jeszcze progr. Malwarebytes Anti-Malware http://www.bleepingcomputer.com/download/malwarebytes-anti-malware/


(Kuba628) #7

Przed chwilą nastawiłem ten program na skanowanie wszystkich dysków i na jednym komputerze wykryło 280 zagrożeń i dalej rośnie, z czego duża część była w folderze aviry, to pewnie próbki, a reszta w appdata. Po zakończeniu wyszło 553 zagrożenia.


(Kuba628) #8

Malwarebytes nic nie wykrył, ale avira dalej co chwilę krzyczy szczególnie przy odpalaniu firefoxa. Na drugim kompie dr.web wykrył 3 trojany