Jak się przenieść do 1997? Proszę o pomoc!

Nie wiem, jak zacząć. Jestem Marek i nie wiem w jaki sposób przeniosłem się 20 lat póżniej.
Wczoraj byłem jeszcze w roku 1997, nie mam zielonego pojęcia jak dokonała się ta zmiana.
Nie pamiętam dokładnie okoliczności tego zdarzenia, jedynie to, że wstałem z bolącą głową i uczuciem że coś jest nie tak.
Wiedziałem już że coś jest nie tak, ponieważ świat rożnił się wiele od tego co zwykłem widzieć na zewnątrz. Wszystko było bardzo dziwne, czyste a pojazdy bardzo futurystyczne.
Myślałem że to po prostu jakiś sen ale nie mijał więc poszedłem dalej przez miasto i zauważyłem bardzo bogato ubranych ludzi którzy dodatkowo wgapiali się w jakieś świecące prostokąty.
Kiedy spojrzałem na datę przy kasowniku autobusu dopiero zorientowałem się co się stało.
Nie wiadomo jakim sposobem ale jestem teraz w roku 2017.
Jestem trochę zdezorientowany, wszystko wygląda jak z powieści fantastyki naukowej.
Ludzie, jak wspomniałem wgapiają się w te prostokąty, które o dziwo mają kolorowy ekran.
Nie wiem dokładnie do czego one służą, ale widziałem takich którzy przykładali je do ucha jak słuchawkę telefonu. Mniemam więc że to rodzaj telefonów bezprzewodowych.
Wszędzie są ekrany. Na autobusach, nawet na przystankach jest ich rodzaj informujacy o czasie pozostalym do przyjazdu autobusu czy tramwaju. Zauważyłem też reklamy na ekranach któe się przesuwają. Dotychczas widziałem to tylko w amerykańskich filmach.
W temacie autobusów, dziwne jest to że wyposażone są w głośnik przez który ktoś mówi na jakim przystanku się znajduje.
Dodatkowo reklamy są wszędzie, jest ich taki nawał że nie mogę spamiętac ani jednego produktu.
Pojechałem na dworzec który wskazali mi uczynni mieszkańcy. Jedna dziewczyna powiedziała mi żebym zainstalował aplikację na telefon. Nie zrozumiałem jej kompletnie ale mniejsza z tym.
Po przyjeździe na dworzec czekała mnie kolejna niespodzianka. Zamiast dworca, na pierwszy rzut oka widać wielki budynek przypominający szklane wieżowce z amerykańskich filmów tylko że nie taki wysoki. W środku wygląda jak ogromny pawilon handlowy. Jest tu bardzo dużo sklepów z odzieżą, restauracje i sklepy z płytami, książkami i gazetami oraz z biżuterią. Tu także jest jeszcze wiecej ekranów. Natknąłęm się na reklamę jednego z tych świecących prostokątów, na górze było napisane “iPhone”. Był strasznie drogi. Poza tym było tam jeszcze kilka bardzo dziwnych rzeczy, również drogich. Podejrzewam że ludzie w dzisiejszych czasach są bardzo bogaci, skoro w tym wielkim sklepie było ich tak dużo.
Kiedy w końcu doszedłem na dworzec to spytałem się kobiety w informacji ile kosztuje podróż do 1997. Popatrzyła się na mnie jak na ufoludka. Pomyślałem że może to nie ta część dworca i pytałem gdzie indziej, ale mnie wyśmiewano. Ochrona już chciała wzywać policję więc uznałem ze lepiej nie mieć kłopotów.
Poszedłem do sklepu z elektroniką obok dworca z nadzieją że będzie tam jakiś komputer z podłączeniem do sieci. Co dziwne o wiele więcej na wystawie było tych świecących prostokątów.
Mieli tam jakieś dziwne białe komputery wykonane chyba ze szkła. Wszystko jest w nich kolorowe i animowane. Na szczęście mają one dostęp do internetu. Z niemałym trudem odszukałem jakąś grupę dyskusyjną ale uznałem że lepiej napisać na takiej o technologiach, może tutaj więcej wiecie o podrózach w czasie. Założyłem więc skrzynkę poczty elektronicznej i konto tutaj.

Moje główne pytanie brzmi: jak się cofnąć do roku 1997? NIe bardzo odnajduję się tutaj, jest bardzo chaotycznie i futurystycznie. Najważniejsze jednak jest to że mam rodzinę i przyjaciół w 1997 i nie wiem gdzie oni teraz są, nie mogę się nawet do nich dodzwonić bo jedyna budka telefoniczna jaką znalazłem była zniszczona przez wandali. Mniemam że istnieje jakaś technologia do podróżowania w czasie, tylko nie robi się tego na dworcu kolejowym jak przypuszczałem.
Oprócz tego do czego służą te prostokąty i jak się je obsługuje?
O co chodzi z tymi aplikacjami i telefonem?
Dlaczego wszystko jest takie drogie? Ludzie są bardzo bogaci?
Co oznacza termin “Wi-Fi”? To ma związek z podróżą w czasie?

Prosze o pomoc, myślę ze ludzie związani z technologią będą wiedzieli co się stało!
Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź
Marek.

1 polubienie

PS Mam nadzieję, że widać polskie znaki - na stronie były poprawnie odczytywane ale nigdy nie wiadomo jak to jest w tym internecie.

brzmi legitnie, zwłaszcza że dziś czytałem to https://www.wprost.pl/swiat/10085828/poszedl-z-kolegami-na-impreze-do-baru-obudzil-sie-w-innym-kraju.html ale po pierwszym zdaniu, coś mi się wydaję że kłamiesz

Za wcześniej. Jeszcze nie ujawniono podróży w czasie. Musisz zaczekać do 2217 :wink:

Trochę oklepana historia. Jeśli chcesz zostać pisarzem, to wymyśl coś oryginalnego :slight_smile:

Historyjka z przekazem :wink:

Jeśli uda Ci się cofnąć w czasie :stuck_out_tongue: w 98 dowiesz się czym jest wifi :wink:

Oj tak, gdybym mógł to też bym się cofnął w czasie, najpierw do wczesnego dzieciństwa bo niewiele pamiętam, a potem do czasu gdy jeszcze mnie nie było, tak z ciekawości.

Tylko niestety nawet gdy stanie się to możliwe, może być bardzo niebezpieczne, co pokazano w filmach z serii “Efekt motyka” oraz w grze “Life is Strange”

1 polubienie

Niezły sen miałeś, taki surrealistyczny :slight_smile:
Wrzuć to na bloga DP, może zdobędzie ten wpis uznanie, bo naprawdę wyszło dobrze, wręcz tak, jakby to rzeczywiście była prawda :slight_smile:

Wystarczy, że na stacji kolejowej kupisz bilet do Wirkowic (fakt, że z przesiadką na autobus, no ale dochodzi) i wszystko stanie się jasne. Tam nadal jest rok 1997, a nawet jeśli się troszkę mylę, to mniej więcej tam to nadal tak wygląda. :wink: