Jak sie robi avatary

Prosze żeby mi ktoś pomógł w zrobieniu avatara bo nie umiem zrobić szukałem na wielu stronach lecz nic nie zrozumiałem .

Prosze o dokładną instrukcje i nazwe programu .

Program: GIMP lub Photoshop

Otwierasz nowy plik, ustawiasz wielkość 100x100 px, wrzucasz jakąś grafikę z innego obrazka, dodajesz napis, robisz ramkę, możesz pobawić się różnego rodzaju efektami i gotowe :slight_smile: - to tylko taki przykład. Zainstaluj sobie GIMP’a i wejdź na http://www.gimpuj.info następnie w dział tutoriale, tam masz dział sygnatury , porady tam zawarte :slight_smile: możesz wykorzystać do tworzenia swojego avatara, tylko wszystko wykonujesz na mniejszej powierzchni :stuck_out_tongue:

Nie moge zapisać w gimpie obrazka a ładny wyszedł .

Prosze może jakimś innym programem .

Jak to nie możesz zapisać, opcja zapisywania jest nieaktywna czy co jest nie tak?

Jakiś błąd zapisu coś pisze (po angielsku)

daj skrina to się dowiemy co jest napisane :stuck_out_tongue:

Już nie ma problemu .

Odinstalowałem program i zainstalowałem jeszcze raz zrobiłem ava i sie zapisał a teraz pytanie jak za pomocą tego programu GIMP zrobić ramke i ozdobny napis bo sie połapać w jego funkcjach nie moge .

Ramkę :

W oknie gdzie masz obrazek: zaznaczenie > wszystko (CTRL + A) > zmniejsz (ustal grubość ramki w pikselach i daj ok) > zaznaczenie > odwróć (CTRL + I) > robisz nową warstwę > wybierasz dowolny kolor i narzędzie: wypełnianie kolorem > w okienku gdzie masz obrazek klikasz i ramka gotowa :stuck_out_tongue:

Napis :

Wybierasz narzędzie: umieszczanie tekstu na obrazie (duża literka T), wybierasz krój czcionki i klikasz na okienko z obrazkiem, pojawi Ci się takie małe okienko w którym wpisujesz dowolny tekst, klikasz zamknij i tekst gotowy.

LINK

Mam pytanie jestesm poczatkujacy w tym temacie (avatary) i mam problem chcialbym zrobic avatar ktory sie zmienia tzn. np. po jednej stronie jest herb polski a po drugiej flaga jak to zrobic? i czy w programie gimp uda to mi sie

Pobaw sie maskami

Dzięki wszystkim. Też chciałem zrobić taki temat ale już nie trzeba.