Jak się tego pozbyć?

Witam

Przejrzałem fora ale nie znalazłem, albo źle szukałem,

jak się pozbyć z paska ikony połaczeń sieciowych

8cdef7cf4fa259e5.png

pozdrawiam

Po prostu dwuklik na tą ikonę -> Właściwości i na dole odhacz Powiadom mnie, jeśli to połączenie ma ograniczoną łączność lub brak łączności

Jeśli to jest ikonka od karty sieciowej i nie używasz jej, to wejdź do menadżera urządzeń i wyłącz ją. Ikonka sama zniknie.

Inny sposób: dwuklik na ikonie, właściwości, odznacz Pokaż ikonę w obszarze powiadomień.

witam

Tak zrobiłem wcześniej dla ikony aktywnego połączenia, a na tej ikonie po dwukliku otwiera sie to

8acf26aa1dd2494fm.png

pozdrawiam

wyłącz kartę sieciwą w BIOSIe

Witam

Może po kolei. Jak widać po temacie i problemie jaki umieściłem orłem w tych sprawach nie jestem. Jak z tym biosem zrobić to już inny temat, ale jak mam sieć bezprzewodową to czy po wyłączeniu karty sieciowej będę miał internet ???

pozdrawiam

Otwórz Połączenia sieciowe , kliknij na wybrane połączenie prawym i wybierz z menu Właściwości , potem na karcie Ogólne odhacz ptaszka przy opcji: Powiadom mnie, jeśli to połączenie ma ograniczoną …. Jeśli natomiast wyłączysz kartę bezprzewodową to stracisz połączenie z internetem.

Witam

I tak mam zrobione wszystkie mają odchaczne ptaszki Powiadom…

ale z tego co już się dowiedziałem to jest ikona karty sieciowej i czy można się jej pozbyć nie wyłączając karty

pozdrawiam

Hmm może opcja Ukryj ikony nieaktywne - prawy na pasek - właściwości - zakładka Pasek Zadań - i na samym dole.

mam tak ustawione ale z tego co wnioskuję to karta jest cały czas aktywna

czyli ikona będzie, spróbuje jeszcze żeby ciągle była ukryta, ale mi chodzi o to, że nawet jak ją ukryję to i tak ona będzie (jeżeli dobrze rozumuję), a mi chodzi o to żeby jej sztucznie nie chwać, tylko o to żeby ją wyeliminować z autostartu i odciążyć system.

Rozumiem cię, no ale jedna ikona jakoś w znaczący sposób nie może obciążyć systemu…

no nie, ale kosmetycznie rzecz ujmując…

Nie wyłączysz ikony nieaktywnego połączenia, te są zawsze widoczne. Możesz wyłączyć jedynie ikonę połączenia aktywnego, tak jak ktoś opisał wyżej. Jedynym znanym mi sposobem ukrycia połączenia nieaktywnego jest wyłączenie karty w BIOS’ie tak jak pisano powyżej albo ukrycie jej w pasku ikon rzadko używanych. Być może są jakieś zewnętrzne programy ukrywające ikonę połączenia nieaktywnego lub też można zrobić to z poziomu rejestru ale w normalnych opcjach takiej możliwości nie znajdziesz.

Ale wy motacie…

Spróbuj:

START -> Panel Sterowania -> Połączenia sieciowe -> PPM na połączenie LOKALNE -> WYŁĄCZ.

Internet bedzie, a połączenie od nieużywanej karty bedzie zdeaktywowane !!

Jesteś pewien???

Start > Panel sterowania > System > Sprzęt > Menadżer użądzeń > zaznacz niechciane połączenie i > Wyłącz - lub odinstaluj

Mniej drastycznie - Start > Połącz z … > Pokaż wszystkie połączenia > Zaznacz połączenie > Wyłącz

Narv jak widzisz , jednak można

Dopiero to pomogło, jak wyłączyłem jest ok, ta wyżej zerwała mi połączenie i teraz jest cacy dzieki

c206a239c6ba9a2b.png

@ mareksolak

Tak owszem to można wyłączyć w ten sposób ale co to daje? Skoro chcesz później użyć tek karty to musisz ją włączyć, to samo tyczy się samego połączenia. Spróbuj usnąć ikonę tak aby np. po podłączeniu kabla od razu pojawiła się ikona aktywnego połączenia (bez konieczności ponownego włączania karty w menadżerze urządzeń czy też bez konieczność ponownego włączania połączenia), a po jego wyjęciu zniknęła ikona połączenia nieaktywnego.

Fakt twój sposób usuwa ikonę nieaktywnego połączenia z paska ale niestety na tym się kończą się zalety tej metody, bo jeśli chodzi o użyteczność to spada ona do zera - tzn. tak jak pisałem za każdym razem gdy chcemy podłączyć medium transmisyjne do karty sieciowej to trzeba ręcznie aktywować połączenie albo urządzenie (w tym przypadku kartę sieciową).

Widać autorowi tematu takie rozwiązanie wystarcza, jednak dla kogoś kto często używa tej karty sieciowej (np. ja) nie jest to dobrym rozwiązaniem. Dlatego jestem skazany na tą ikonę nieaktywnego połączenia ;).

jeżeli używasz FireWire musisz włączyć kartę sieciową 1394 , dlatego że karta sieciowa 1394 dotyczy sie FireWire.

Nazwij temat konkretnie.