Jak się uczycie?

:o

a co to w ogoel znaczy ? ; o

To znaczy, że kolega Milicja stara się komuś zaimponować, tylko za bardzo nie ma czym :mrgreen:

Wprawdzie oco innego mi chodziło… bo wiecie… mnie nie obchodzi to że macie 4,62 na półrocze czy wogole sie nie uczycie, tylko JAK się uczycie. Jeżeli się nikt nie uczy to po co odpowiada ?

:arrow: Jak się uczyć :lol:

No i jednak nic nie zastąpi systematycznej nauki :frowning:

TaOs to zależy czego chesz się nauczyć. :slight_smile:

A niewiecie może czy płyty sprzedawane na allegro które rzekomo pomagają ci się uczyć(słuchasz je i masz lepszą pamięć), czy tak na prawde działają. Może ktos miał styczność właśnie z taką “muzyką relaksacyjną”

Jak się ucze ? Normalnie,zakuwam,no właśnie a mi się nie chce cholernie i biore się tylko z tych najważniejszych przedmiotów (Niemiecki itp.) a z reszty to jak mi się chce to się troche poucze a tak to nic :slight_smile: Mi też przydałby się nowy sposób nauki.

Wystarczy muzyka klasyczna w wykonaniu Bacha, Mozarta, Telemanna, Vivaldiego lub na przykład ja bardzo lubię fluty chińskie z odgłosami natury… :slight_smile:

Błażej kiedyś się bawiłem taki do nauki j. angielskiego systemem Sita, może ktoświdział reklame kiedyś było modne :smiley: Też niby muzyka, słuchanie etc, ale dlamnie to nic nie daje :o

Błażej : to samo możesz mieć ściągając program Brain wave generator to jest to samo tyle że zgrane na płyte :confused:

A myślicie że te programy coś dają?

Dla mnie to pic na wodę żeby wyciągnąc pieniądze od naiwnych ludzi którzy chcą mieć wiedze nic nie robiąc. Do wiedzy można dojść moim zdaniem tylko poprzez wytrwałą i sumienną naukę a nie słuchanie muzyczki z walkmana itp. :wink:

Muszę niestety zauważyć ,iż kolega aju niewiele ma pojęcia o technikach skutecznego przyswajania wiedzy… Nie będę omawiał zasad sugestopedii czy mnemotechniki - (można to wszystko przeczytać w necie) POKRÓTCE:

Kluczowym sposobem na szybsze chwytanie wiedzy którą chciałbyś posiąść jest WYOBRAŻNIA w której słowa i zdania zamieniasz na obrazy… Posłużę się przykładem -

Następnie mając już wyobrażnię postawioną na nogi warto skorzystać ze SKOJARZENIA np - Mama prosi cię byś udał się do hiper super mega marketu i kupił - główkę Sałaty, ćwierć Kalafiora, fiolkę Indygo , krople Niesiołka, pożądny Harpun, opłacił składkę Emerytalną, pożyczył Alkotest (od zaprzyjażnionego dzielnicowego) i dokupił trochę amunicji typu Dum-dum… -Jak sam zauważyłeś wszystkie słowa można zawrzeć w jednym wyrazie - SKINHEAD - w taki oto łatwy sposób możesz kojarzyć mnóstwo zdań w jedno słowo…

Jeśli idzie o muzykę to dzwięki o wysokiej częstotliwości mają wyjątkowo stymulujący i regenerujący wpływ na cały organizm…Toteż, aby pobudzić koncentrację i możliwości intelektualne, szczególnie polecane są takie instrumenty jak- fortepian,skrzypce,wiola,flet,harfa i obój… Muzyka o powolnym rytmie, czyli w tempie ‘largo’ , od 56 do 64 uderzeń na minutę, prowokuję spowalnianie rytmu serca i oddechu co jest korzystne dla ciała i czynności mózgu… Muzyka epoki baroku (początki XVIII) kompozytorów tj- Vivaldi,Telemann,Corelli,Haendel,Bach,Haydn,MOZART, i niektóre utwory Schumanna,Bizeta,Beethovena - są niczym podtlenek azotu dla twej efektywności wkuwania… Myślę ,że warto jest POCZYTAĆ trochę o nowoczesnych technikach uczenia się… Zapewniam ,że przyda się taka wiedza na ulicy i w szkole a najbardziej dla własnych potrzeb intelektualnych… Milicja Pozdrawia :lol:

ja przyswajam tylko to co mi potrzebne - wybieram materiał w szkole który uznaje za słuszny, taki który mi się w życiu przyda i się go ucze. NAtomiast całkowicie odpuszczam całą resztę i to jest ok. 95% zajęć w szkole. I uważam iż takie przyswajanie - jedno a dobrze jest bardzo skuteczne niż wszystko i nic.

Odnośnie całej wypowiedzi: :o :lol: