Jak się w komórce huawei Ascend Y530 prznosi pliki z katalogu do innego katalogu

mam takie pytanie jak się w komórce huawei Ascend Y530 przenosi pliki z katalogu do innego katalogu albo z karty microSD do pamięci telefonu bo jak najeżdżam na jakiś plik to tam są jakieś funkcje, ale nie ma funkcji przenieś albo skopiuj.

Zależy z jakiego menedżera/przeglądarki plików się korzysta. Ogółem, po przytrzymaniu palca na danym pliku, albo jest wywoływane menu, w którym znajduje się taka opcja, albo plik jest zaznaczany i opcja przenoszenia kryje się gdzieś na jakimś pasku (najprawdopodobniej będzie w rozwijanym menu takiego paska “akcji”). Może się też tak zdarzyć, że dany menedżer nie będzie posiadał możliwości przenoszenia plików (w takim przypadku chodzi raczej o stock’owe/“wbudowane”/preinstalowane menedżery).

Jeśli w Twoim tel. menedżer nie posiada opcji przenoszenia, lub jakimś cudem producent nie uraczył Ciebie taką apką, możesz sobie zainstalować jakiś ze sklepu google (np. Total Commander).

PS. Jeśli masz w tel. androida 4.4, najpewniej bedziesz mieć pewne problemy z menedrzerami instalowanymi przez siebie, w tej wersji na robili trudności w obsłudze kart SD… ogółem tylko stock’owe oprogramowanie ma do niej “pełny dostęp”.

Wprawdzie nie Ascend Y530, ale w G510:

 

Jest całe stado opcji pod przytrzymaniem, ale 3 najbardziej popularne są przed oczami na wierzchu.

 

np: katalog z fotkami: na dole są trzy ikonki “Wytnij” (kartka z nożyczkami), kopiuj (2 kartki) i kasuj (kosz).

 

“Wytnij” pełni funkcje przenieś :), jak klikniesz wytnij to dostaniesz pytanie gdzie wkleić.

Zainstalowałem total comander i nawet mało zajmuje ten program na PC więcej zajmuje nauczyłem się na razie zaznaczać całe pliki i muszę je ręcznie odznaczać, żeby wybrać tylko jeden plik i muszę ręcznie wpisywać ścieżkę gdzie chcę przenieść plik to jest trochę uciążliwe.

 

Edit

ja teraz właśnie zauważyłem, że w tym domyślnym menadżerze plików była opcja wycinania plików i ich kopiowania tylko trzeba było się przełączyć na inny tryb.

 

eee, nie wiem coś ty nakombinował, możesz mieć 2 panele w TC jak na pc, tyle, że jeden z boku i trzeba przesunąc paluchem aby zobaczyć.

Szybki instruktarz TC na andku:

-zaznaczanie - można wykonywać na wielu plikach/folderach jednocześnie przy pomocy pierwszej ikony na dolnym pasku (z napisem “sel”), lub ręcznie, pacając bezpośrednio w ikonę/miniaturkę pliku/katalogu/zdjęcia (na ikonie pojawi się wtedy zaznaczenie, zielony… “ptaszek”)

  • kopiowanie/przenoszenie - są dwie możliwości, poprzez drugą ikonę na dolnym pasku (dwie kartki z niebieską strzałką), lub przez przytrzymanie palca na ikonie pliku/forderu/zdjęcia i przeciągnięcie/upuszczenie do drugiego panelu. W obu przypadkach program się zapyta o jaką czynność chodzi (kopiowanie, czy przenoszenie) oraz da możliwość zmiany ścieżki katalogu docelowego

  • panele TC - tak jak w wersji na PC, tak i androidów a wersja ma dwa panele (lewy i prawy), między którymi można operować. Standardowo (przynajmniej u mnie w tablecie) w orientacji pionowej widoczny jest jeden panel, w poziomej oba. Przełączanie się między nimi w pionie można wykonać na dwa sposoby, albo przez przeciągnięcie palcem w bok (w lewo jak jest się na lewym panelu, w prawo jak widzi się prawy), albo przez pacnięcie w jedną z trzech czarnych strzalek z białą poświatą (będą na jednym z boków, zależnie od tego na jakim panelu się znajdziesz, pod nimi będą dwa znaki równości, które odpowiadają za “kolorowanie” paneli = taka sama zawartość dla obu…)

Reszta jest chyba wiadoma, aby przenieść coś gdzieś wymaga ustawienia jednego z paneli na katalog docelowy, a drugi na źródłowy…