Jak się zalogować na administratora?

Po instalacji win 7 nie potrafię zalogować się na konto admina. Gdzie to się robi? Dodam, że Visty nie miałem więc może to być banał. (ale w google nic konkretnego nie znalazłem)

Sterowników do mojego realteka też nie zainstalował prawidłowo. dźwięk jest ale mikrofon w skype nie działa. Jest mniej opcji do wyboru w skype niż w XP.

Dodatkowo zaraz po instalacji siódemki padł mi dysk z XP, miałem tam masę ważnych danych i nie mogę wrócić do starego systemu :evil:

Konto z uprawnieniami administratora, to konto, które zostało założone przy instalowaniu systemu.

Z tym padem dysku możesz konkretniej ?

Tak, miałem XP na osobnym dysku 160 seagate a 7 zainstalowałem na pierwszej partycji 500 seagate. 160 to staruszek i już dawno terkotał, ale nigdy błędów nie wykazywał. Dzisiaj zainstalowałem 7 i dysk zaczął wykazywać błędy najpierw po wejściu do 7 potem padł w biosie i już jest widoczny tylko z poziomu 7. Na wszelki wypadek migruje dane na sprawny dysk.

hdderrormk9.png

Pobierz i zainstaluj Sunrise Seven Alpha build 76 z tej stronki http://www.sunriseforum.yoyo.pl/viewtopic.php?f=8&t=61 i uaktywnij opcję Umożliwiaj Dostęp Do Konta Administratora.

Pozdrawiam

Albo uruchom wiersz polecenia(jako admin) i tam wpisz: net user Administrator /active on

Można również uruchamiać niektóre pliki z uprawnieniami admina, klikając PPM na pliku i z menu kontekstowego wybrać Uruchom jako… i wybierasz Admina lub powinna być również opcja Run as Administrator.

Pozdrawiam!

Uruchamiasz wiersz polecenia jako administrator i wpisujesz polecenie:

net user Administrator /active=yes

i konto Administrator będzie już na ekranie powitalnym.

Aby usunąć konto Administrator z ekranu powitalnego, w wierszu polecenia uruchomionym jako administrator wpisz:

net user Administrator /active=no

Jadę teraz cały czas na adminie i wszystko działa dobrze. Zainstalowałem nową kamerkę internetową Manta MM346 też poszła bez problemu i w jej mikrofon działa bardzo dobrze. Dysk po formacie przestał zgłaszać błąd.