Jak skalibrować monitor?

Po pierwsze przepraszam za dział jeśli jest nieprawidłowy, bo nie wiedziałem gdzie przydzielić temat. Po drugie: wiem, że w internecie jest pełno o kalibracji, ale u mnie występuje pewna anomalia, a mianowicie: kiedy pracuję w Photoshopie kolory są nasycone. Po zapisaniu zdjęcia też kolory są nasycone. Problem pojawia się po włączeniu zdjęcia na cały ekran (pokaz slajdów f11 - zwykła przeglądarka Windowsa) - wtedy kolory są mało nasycone, tak samo się drukują i tak wyświetlane są przez telewizor i inne wyświetlacze.  No i teraz nie wiem co zmienić, by barwy były takie same w Photoshopie i po wydrukowaniu i wszędzie. Pomocy!  :frowning:

W zaawansowanych opcjach ekranu masz kalibrowanie, profile kolorów.

Możesz się pobawić aby uzyskać identyczny obraz jak w wydruku czy PS.

Ta anomalia wystepuje dlatego, że masz inny profil dla windows a inny dla PS który na wydruku dopasowuje się do drukarki.

Drukarki kłamią w kolorach, dzieje się tak z wielu powodów, różny papier, tonery tusze technika druku. PS wczytuje profil drukarki aby na czas edycji było jak najbardziej wiarygodnie.

Można dodać profil icm drukarki jako dla monitora, tylko czy efekt będzie taki jak potrzeba ? Trudno powiedzieć.

Chodziło mi o druk u fotografa. To jaki profil wybrać? Jest jakiś standardowy? 

Najprościej iść tam gdzie drukujesz i spytać.

Ten link trochę Ci wyjaśni:

 

http://fotoblogia.pl/3771,przygotowanie-zdjec-do-druku-czyli-zobacz-w-odbitce-swoje-zdjecie

 

Dalej sam doczytasz