>>Jak skasować plik?<<

(::-:: LeViC ::-::) #1

Witam !!

Problem jest tego typu. Czasami coś sciągamy, ale nie do końca.

I nagle chce takie cos wyrzucic do kosza, a tu komunikat że nie można wyrzucic, bo plik jest używany przez jakis program lub inną osobe. Napewno jest jakiś programik, który mi pomorze. Tylko jaki??? Dodam Tylko, że Norton odpada... .

(system) #2

Możesz usunąć plik w trybie awaryjnym, albo spod DOSa.

Pozdrawiam

(fiesta) #3

jeżeli jest to plik ściągany to po restarcie kompa powinien się dać bez problemów usunąć

(boczi) #4

jeśli jakiś plik ściągasz np. jakimś programem p2p, musisz program ten zamknąć, ponieważ jakaś osoba może ściagać go od Ciebie - jest uzywany. 8)

(system) #5

Nawet jak w danym momencie nikt od Ciebie danego pliku nie sciaga,to go nie usuniesz. Są 2 metody:

:arrow: Albo za pomocą dyskietki startowej (100% skuteczności)

:arrow: Albo spróbuj Total Commanderem (nawet spoko programik z niego ostatnio - do tego wypaśne wtyki. :slight_smile:

(inż. Piniol) #6

Pawek co Ty gadasz :roll: plik moze byc poprostu uzytkowany i nie moze zostac usuniety bo korzysta z niego jakis proces, zresetowanie komputera powinno wystarczyc. A jesli chodzi o Kaze to wystarczy najpierw anulowac kolesiowi pobieranie i dopiero wtedy zamknac program, usnie sie bez problemu...

(Szczyglis) #7

Nawiązując do tematu to czy zauważyliscie pewien dosyć uciążliwy błąd w Windowsie XP - gdy najedziemy myszką na obrazek bądz film albo dokument HTML to wiadomo - pojawia się nam podgląd w widoku miniatur oraz po lewej w szczegółach - spróbujcie teraz taki plik skasować - windows na to nie pozwoli bo według niego używa go explorer - w tym wypadku jako przeglądarka rysująca aktualny podgląd obrazka...

System nie pozwoli nam w takim wypadku na usunięcie pliku dopóki nie zmienimy widoku np. na Ikony...

Ale to Windows...czego się można spodziewać...

(system) #8

boczi temat już stary. Po co go odświeżać ...

(system) #9

Gratuluje !!

(system) #10

boczi tamten post napisał 7 dni temu !!

(Asterisk) #11

Zobaczę - część poleci - bez ostrzeżenia!!

Asterisk

(Cichytg) #12

witam mam podobny problem tylko ze niemoge usunac folderu w ktorym jet chyba z 10 folderow .jak naciskam shift + delete to wyskakuje mi okienko i pisze ze niemozna usunac pilu :frowning: :frowning: a ten folder niejest mi do niczego jusz potrzebny wiec jnak mozecie to pomozcie mi

dzieki

pozdro

(system) #13

Tryb awaryjny ... albo spod dyskietki startowej.