Jak skasować wybór windowsa xp?

Siema. Nie dawno co założyłem temat, bo mi się komp zepsuł, a dokładniej windows, wyświetlał mi się blue screen i restartował się komp. Udało mi się zainstalować windowsa bez utraty danych, ale strasznie denerwujące jest to jak mam do wyboru przy starcie windowsa xp :

-Windows Xp Professional i

-Windows Xp Professional ,

gdy odpalam ten pierwszy to wszystko pięknie działa, ale gdy odpalam ten drugi to wyświetla mi się ten blue screen i komp się restartuję, chciałbym tego drugiego się pozbyć.

Ale nie wiem czy poprawny skasuję. Dowiedziałem się że takie rzeczy się kasuję poprzez wejście w : “C:\boot.ini”, a potem skasowanie tam jakiegoś tekstu. Ten mój tekst wygląda tak :

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS.0

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS.0=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect - to chyba jest ten pierwszy Windows

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect - a to chyba ten drugi, ale nie wiem, który jest ten zepsuty, a który ten poprawny. Pomóżcie.

Z góry dzięki.

Nie lepiej po prostu zmodyfikować tekst bootowania w którymkolwiek wpisie ? Po zabootowaniu będziesz wiedział który jest który :slight_smile:

Dodaj np. 2 i w drugiej linijce dodaj “Microsoft Windows XP Professional 2” i tyle.

tez tak mialem ; [ Ale wiem jak temu zaradzic meczylem sie chyba z 4-5 dni jak dobrze pami9etam albo nie pamietam xD ; D

Wiec tak Wchodzi w dysk C bierzesz Na gorze Narzędzia > Opcje Folderów > Wybierasz Zakładke widok i odznaczasz “Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego(zalecane)” <== cytat , bierzesz ok/zastosuj i szukasz “Boot.ini” i usuwasz to gowno , to sposob prostacki ale nie zaszkodzi ; D , mi pomoglo tylko przy starcie jest przez 1 sek Nie prawidlowy rozruch boot.ini i sie wlacza ten dzielajacy windows ; ] Pozdrawiam :smiley:

Start>uruchom>msconfig>enter>zakładka uruchamianie lub coś takiego i tam juz dalej bedziesz wiedział o co chodzi