Jak sklonować system win10 na dysk SSD?

Dane przecież zachowasz na dysku HDD! Ustawienia systemu oczywiście nie, ale po co Ci stare ustawienia, jak i tak są chyba do kitu, o czym świadczy to, że system nie chce się uruchomić po klonowaniu. Lepiej chyba zrobić jak proponuję, niż “wywalić przez okno”? :grinning:

@Astor444 - wybacz…Przy całym szacunku… Ja też coś pisałem, a nie minęła jeszcze godzina!

Dzięki panowie za rady, spróbuję wieczorem wyczyścić SSD i jeszcze raz sklonowac tym aomei, jak nic z tego nie będzie spróbuję waszych sposobów.

Jeszcze nie miałem przypadku, żeby Macrium reflect nie sklonował dysku, a trochę się ich przewinęło. Jeden był kłopotem ale tylko dlatego, że miał bad sektory i na pewnym etapie wystąpił błąd CRC. Śmiem wątpić, że coś robisz nie tak jak należy lub najpewniej klonujesz dysk na inny schemat tablicy partycji (GPT-MBR). Sprawdzilbym tą kwestię.

Jest udało się! Wszystko fajnie śmiga :smiley:
Mam jeszcze jedno malutkie pytanko, bo zrobiły mi się 2 małe partycje, czy mogę je jakoś ukryć bez usuwania ich? Żeby została tylko C i D, a tamte były, tylko się nie wyświetlały w “mój komputer”

Z poziomu apletu zarządzanie dyskami w panelu sterowania możesz zdjąć im literkę.

Udało się?! :star_struck: Czyżby!
Toż to zrzut z dysku 1 TB/HDD, a nie z SSD 120 GB, na którym miał być przecież system po klonowaniu!

Zapewne z tego źródła.