Jak skojarzyć z Winampem

W eMule, w zakładce “Pliki” moje utwory skojarzone są z odtwarzaczem Media Player (mają też ikonki tego programu). Chciałbym jednak, aby pliki otwierały się w Winampie. Co zrobić?

w Media Player odchaczyć rodzaje plików jakie ma otwierać a zaznaczyć w Winampie. Albo kliknąć prawym myszy na dany plik i zrobić Otwórz za pomocą… i wybrać z listy program i zaptaszczyć aby zawsze nim otwierał czyli w twoim przypadku bedzie to Winamp 8)

Nie rozumiem. W menu Program Files otworzyłem Windows Media Player. I co dalej? Plik, Edycja, Narzędzia…??? Gdzie to się odhacza?

Jak pobierzesz jakiś plik muzyczny w eMule to na nim PPM>Właściwości>Przy ikonce WMP Zmień>Zaznacz Winamp i Zawsze używaj wybranej aplikacji do otwierania tego typu plików>Zastosuj i OK.

nie wiem dokładnie o jaki chodzi odtwarzacz wiec daje 2 opcje:

Narzędzia -> Opcje -> Typy plików

ccccccccccccc3lb.th.jpg

Widok - Opcje - Formaty:

ddddddddddd5ys.th.jpg

klikasz na ikonke prawym przyciskiem myszy właściwości zmień wybierasz z listy winapa ok i zastosuj i plik zawsze będzie otwierał się winampem schowek016if.th.jpg schowek014fk.th.jpg albo klikasz na ikonkę prawym przyciskiem myszy i wybierasz otwórz za pomocą i wybierasz winampa i w winampie utwór sie odtwarza :smiley: schowek011cn.th.jpg

Mam mnóstwo plików w eMule, ale właśnie wgrałem nową wersję i teraz przy wszystkich plikach pojawia Media Player. Rozumiem, że mam prawym klawiszem myszy kliknąć na jeden ze ściągniętych już utworów mp3. Wówczas pojawia się kilka opcji: Otwórz Plik (natychmiast uruchamia się w Media Player), Zmień nazwę, Usuń z dysku, Pokaż szczegóły itp. I co dalej?

Złączono Posta : 21.08.2005 (Nie) 21:10

Tam nie ma “Właściwości”! Chyba że wejdę do programu Winamp. Ja w tej chwili mam otwarte eMule’a, gdzie są “Pliki”, “Ustawienia”, “Narzędzia” itp.

zrób tak jak ja podałem :!:

to wejdz do tego folderu gdzie sa te wszystkie zciągnięte rzeczy dysk c program files emule Incoming i tam masz to co ściągnęłeś emulem i tam zmien tak jak ci kazałem wyrzej

OK. Już doszedłem do tego. Trzeba było wejść do Program Files - eMule - Incoming - Otwórz za Pomocą… - Wybierz Program - i zmienić na Winamp. Ale jest kolejny problem. Ikonki zmieniły się na nijakie (ze znaczkiem Windowsa), zaś w otwartym aktualnie eMule pozostały jak poprzednio (Media Player).

a nie lepiej w opcjach folderu w typach plików ustawić aby mp3 winampem otwierało ?? hmmm…

a poczytaj mój post tak samo ci mówiłem a tu masz jak wejść w ten folder jeszcze szybciej [schowek012ey.th.jpg :smiley:

Złączono Posta : 21.08.2005 (Nie) 21:30

co do tych ikonek w emulku to wyłącz go i włącz spowrotem to będą jak powinny

](http://img267.imageshack.us/my.php?image=schowek012ey.jpg)

Ikonki co prawda zmieniły się, ale nie na takie, jak powinny - czyli nie od Winampa. Są nijakie. Takie okienka Windowsa. Czy można zmienić ikony na właściwe - z symbolem Winampa?

wejdz w winampa opcje perferencje typ plików i masz ikonka pliku i ikonka playlisty i wybierasz sobie jakie chcesz

Otwierasz Winampa —> prawoklik na belce winampa —> opcje —> praferencje —> typy plików

teraz zaznaczasz co chcesz i wybierasz ikonki

Powinno pomóc.

Potem restart muła nie jestem pewny czy nie kompa, pobaw się.

Tam ikonki są prawidłowe. Chodzi mi o folder “Incoming”, który zawiera wszystkie pliki muzyczne. W nim ikonki są niepoprawne.

Jaka jest ogólna zasada dotycząca zmian wyglądu ikonek w jakimkolwiek folderze na komputerze?

a nie masz czasami zainstalowanego programu style xp (albo jak miałeś to tez powiedz) to on zmienia ikonki na takie śmiesne i potem one zostają aż do tąd dopuki nie zformatujesz kompa :frowning: