Jak skompilować źródła w .net

Witajcie

Przepraszam za głupie pytanie ale chcę skompilować plugin do oprogramowania jellyfin, źródła są w .net, zainstalowałem .net core ale nie wiem co dalej. Niestety nie znalazłem gotowej binarki. Chodzi o plugin pod tym adresem: https://github.com/knackebrot/jellyfin-plugin-vuplus/tree/jellyfin

Próbowałem znalezioną gdzieś komendą:

dotnet publish --configuration Release --output bin

ale skończyło się to błędem:

C:\Program Files\dotnet\sdk\3.1.401\Sdks\Microsoft.NET.Sdk\targets\Microsoft.NET.Sdk.CrossTargeting.targets(27,5): error : The ‘Publish’ target is not supported without specifying a target framework. The current project targets multiple frameworks, please specify the framework for the published application. [D:\Downloads\Pobrane Archiwa\jellyfin-plugin-vuplus-master\jellyfin-plugin-vuplus-master\MediaBrowser.Plugins.VuPlus\MediaBrowser.Plugins.VuPlus.csproj]

a może ktoś byłby tak miły i to dla mnie skompilował?

Potrzebujesz msvs, do pobrania ze strony Microsoftu jako sam kompilator. W tedy kompilujesz ręcznie w konsoli, albo jako części pakietu visual studio (nie code). W przypadku ide importujesz projekt i kompilujesz.

Zerknąłem ale nie posiadam aktualnej wersji i znając życie będę musiał robić upgrade.

1 polubienie

Poszło po dodaniu parametru -f netcoreapp2.0 co teoretycznie było określone w configu. Nie znam się, ważne, że działa :wink:
netcoreapp2.0.zip (57,9 KB)

1 polubienie

Dzięki serdeczne zaraz będę testował :wink: