Jak skonfig ruter żeby być widocznym w głownej sieci LAN

Witam.

Jak skonfigurować ruter żeby być widocznym w łownej sieci LAN ?

Moj Router to PENTAGRAM CERBERUS P 6381-2 , dziele łącze osiedlowe na dwa komputery i osoby z sieci nie widzą mojego komputera.

głównie wkładasz płytkę i wciskasz [dalej, dalej, dalej]

a jeśli chcesz przesłać plik z jednego komputera do drugiego to zapraszam na gg, wszystko wyjaśnie.

potrzebny Ci będzie Serv-U32(stawiasz server ftp na jednym kompie) i Totalcomander(sciąga pliki z servera ftp na drugim kompie)

4788492 -jak bede mial czas to wszystko wytlumacze. i wysle programy o ile bedzie to potrzebne.

E tam :] FTP fajna zabawka ale chyba dla Niego by zadziałała opcja, z tą samą grupą roboczą+przekierowane porty i wchodzenie przez uruchom na zasoby.

Moja propozycja udostępnić jakiś tam katalog(chyba umiesz, skoro nagle nie działa to pewnie już to masz :D)

Przekierować porty od udostępniania w routerze, bądź cały zakres portów.

Pewnie wybierzesz opcję tylko na udostępnianie to są do tego porty 135-139 i 445(TCP i UDP) ja tak mam i mi chodzi.

Ci inni muszą wchodzić przez Start>uruchom>\adres_ip

A ten adres IP który tam mają wpisać, znajdziesz w podsumowaniu połączenia(w routerze, najlepiej zrób screena i wklej bo tam pewnie będzie parę adresów to możesz nie trafić na właściwy).

Tylko nie pomyl adresów z komputerem, bo router dostaje IP od dostawcy i to jego potrzebujesz, aby inni mogli wejść.

A jak przekierować(to port forwarding w google i szczęśliwy traf, odnajdujesz router i byle jaką usługę, porty i tak wpisujesz te co podałem wyżej), a przekierować musisz na ten komputer co chcesz, ale musisz znać IP tego komputera. Start>uruchom>cmd>ipconfig i małe podsumowanko wyskoczy i odnajdujesz adres-IP i ten wpisujesz do przekierowania na routerze.

Pogmatwałem okrutnie, ale może się połapiesz :stuck_out_tongue: Jak nie uda Ci się tego zrobić to pisz na czym stanąłeś i najlepiej screena ;]

Bolo92 , widzę ze jest nadzieja ale raczej nie rozumiem wiekszości rzecz ktore mi napisales ;d

IP ktore mam od swojego dostawcy to 10.48.6.42 i takie też jest teraz ustawione na router.

W opcjach konf. routera jest opcja port forwording, wygląda to tak http://funkyimg.com/u2/208/739/1.jpg ,

http://funkyimg.com/u2/283/807/2.jpg . Pokieruj mnie proszę jakoś :slight_smile:

Pozdrawiam.

PS najlepiej jak by jeden z komputerów podłączonych do routera byl widoczny pod adresem 10.48.6.42 czyli tym jaki mi dał admin sieci.

No to prawie rewelacja :smiley: Że chociaż takie dane wciupałeś.

Jeszcze mi brakuje tylko informacji z Start>uruchom>cmd>ipconfig(jaki tutaj masz adres IP) to musisz zrobić na tym komputerze na którym są udostępnione zasoby.

Podaj co tam w Add New pod Common Service Port się znajduje.

Ludziki generalnie będą się do Ciebie łączyć Start>uruchom(lub klawisz Windows+R) i tam wpisywać \10.48.6.42

Moje IP z podsieci - http://funkyimg.com/u2/923/988/3.jpg . Tak miałem skonfigurowaną sieć przed instalacją routera - http://funkyimg.com/u2/678/361/kupka.jpg .

Nie mam dokładnie takiej opcji w ruterze jak “Common Service Port” , chyba, że chodzi Ci o “Add or Modify a Port Triggering Entry” - http://funkyimg.com/u2/251/525/4.jpg .

No spoko, zawsze wchodziłem przez start uruchom //ip :wink:

Nie popatrzyłem sobie w specyfikacje Twojego routera, a on ma DMZ i to powinno działać i mniej bawienia.

http://funkyimg.com/u2/283/807/2.jpg Tam masz Forwarding i DMZ, powinno tam być do wpisania tylko Adress IP: 192.168.1.101 i zaptaszkowanie Enable i zapisz i powinni już ludziki widzieć Cię wpisując w uruchom \10.48.6.42

Sprawdź to, jeżeli nie będzie działać to spróbuj wejść z drugiego komputera którzy korzysta w Twojej domowej sieci pod adres \192.168.1.101, jeżeli wyskoczy to problem leży w przekierowaniu portów i wtedy podaj dostępne opcje z tego Common Service Port, jeżeli nie wyskoczy to widocznie coś źle z udostępnianiem.

Przeczytaj z 3x i może zrozumiesz wszystko co chciałem Ci przekazać ;]

Po włączeniu DMZ i wejściu na \10.48.6.42 wyskakuje prośba o hasło, moje dotychczasowe hasło na konto gościa nie działało, zmieniałem na inne, wyłączałem je całkowicie ale okienko z zapytaniem o hasło w dalszym ciągu wyskakuje http://funkyimg.com/u2/623/914/5.jpg . Jakie to może być hasło ?

Pisałem już wcześniej że nie mam takiej opcji jak “Common Service Port” , jest tylko “Add or Modify a Port Triggering Entry” ale to pewnie to samo - http://funkyimg.com/u2/251/525/4.jpg .

Dodane 26.01.2009 (Pn) 8:42

acha no i dodam jeszcze że ja od początku zainstalowania routera mogę wchodzić na kompy ludzi z mojej osiedlówki po przez wpisanie //ip w uruchom. Nie działa to tylko w drugą stronę :oops:

Dodane 26.01.2009 (Pn) 12:42

kolejna aktualizacja :lol:

jednak działa- to znaczy dmz zadziałał , idze wejść na mojego kompa, hasło wyskakiwało tylko wtedy gdy wchodziłem ze swojego na ip …42 .

Dzieki bardzo Bolo92 =D> :wink:

No ale teraz może mi poradzisz co zorbic żebym mogł znów korzystać z programu LANczat, oczywiście po przyłączeniu się do routera nie widać mnie na nim.

Czyli DMZ działa :stuck_out_tongue: a do tego Common Service Port to nie widzisz :smiley: nie mi się tłumaczyć jak ten problem przeszliśmy.

A co do hasła to nie wiem po kiego grzyba wam potrzebny gość :smiley:

Ja tam zawsze mam tylko jedno konto(Bolo-z uprawnieniami administratora), hasło miałem ustawione i auto logowanie, gościa wyłączone, ASP.NET czasami utworzyło to wyrzuciłem i jeszcze nigdy nie miałem prośby o hasło. Spróbuj wyłączyć konto gościa i jak masz ASP.NET to usuń.

Z udostępnianiem i wchodzeniem na mojego kompa juz wszystko w porządku, to że wchodzenie jest na hasło mi odpowiada a nawet chce tak mieć.

Teraz może mi poradzisz co zrobić żebym mógł znów korzystać z programu LANczat, rozmawiać ze wszystkimi osobami podłączonymi do sieci osiedlowej bo oczywiście od kiedy jestem za routerem na LANczacie nie widać nikogo z poza mojego routera.

Zainstalowałem Lanchat Pro i tam było do wyboru LAN, WAN może Ty spróbuj zaznaczyć WAN bo u mnie się nie dało, jeżeli u Ciebie też nie wskoczy to nie mam pomysłu, bo żeby takie rozmowy chodziły musi być ta sama podsieć(a nie masz) lub wysyłanie wiadomości po IP- czego raczej tutaj się nie da zrobić i nie byłoby to komfortowe.

Podsieć można jedynie zrobić, zamieniając router na AP :] ale wtedy administrator by musiał dodać komputery Twoje do dostępu do Internetu, wtedy jedynie kabel wypinasz z portu WAN i wpinasz do portu LAN, wyłączasz DHCP na swoim serwerze i administratorowi podajesz wszystkie MAC adressy kart które by się łączyły do Internetu.

W LANczat pro jest taka opcja z wpisaniem IP w wan mode - http://funkyimg.com/u2/687/252/Clipboard01.jpg . Tylko jakie IP miał bym tam wpisać ?

Spróbuj wpisać 10.48.6.42

już próbowałem wszystkie możliwości, nic z tego .

Czyli w żaden sposób nie ustawie dla mojego komputera IP na 10.48.6.42 a każde inne kompy łączyły by się przez wifi bez obowiązku zgłaszania ich maca mojemu adminowi?

ad.1 Chyba nie.

ad.2 Nie musisz zgłaszać, jesteś za NATem i admin widzi tylko jeden MAC adress(router’a).

nie zrozumiałeś mnie, oczywiście zgłaszać nic nie muszę. ale po prostu chciał bym ustawić mojego koma na ip 10.48.6.42 a resztę kompów szło by przez router w takie sposób jak mam teraz podłączone. Wspomniałem o zgłaszaniu adminowi ponieważ IP przyporządkowuje do konkretnych maców karty sieciowej.

Hmmmm z tego co widzę to wystarczy wpiąć kabel od internetu w port LAN (nie WAN). Ja w taki sposób zrobiłem z routera wifi access pointa i normalnie chodzi. Trzeba jeszcze tylko wyłączyć DHCP na routerze i w windowsie wlączyć dhcp (o ile Twoja sieć tak przydziela IP) albo ustawić ręcznie adres. Ja mam trochę starszy model tego routera. Ty masz P 6381-2 a ja mam 6381-0 i wszystko działa.

Jedyny problem to taki, że na drugim komputerze tak samo będzie internet przydzielane, tj. po MACu. Ja jestem dokładnie w takiej samej sieci, internet po MACu przez DHCP. Jedno z wyjść to takie, że na drugim komputerze też wpiszesz tego samego MACa i będzie chodzić (u mnie tak działa, nie mam konfliktów adresów) problem w tym, że administrator zobaczy, że dwa komputery z jednym maciem są, chyba że wolno Ci to nie ma przeciwwskazań.

:edit:

Lub zrobić przekierowanie portów. Wtedy normalnie jeśli na routerze będzie ten Twój adres to na zewnątrz tez bedzie Cię widać pod tym adresem.

Ma już DMZ, przekierowanie nic nie da, ktoś go już i tak widzi po tym adresem, tylko on nie widzi ich bo nie jest w ich puli adresowej, a program tylko “skanuje” swoją podsieć w poszukaniu tych kanałów czy z czego tam ten program korzysta.

Co do konfliktów to może go nie wypisywać, ale ogólnie to raz, że admin może zrobić swoje jak się skapnie dwa to nie zauważyłeś tak jakby pogorszenia Internetu, jeżeli te oba komputery działają jednocześnie ? Wtedy teoretycznie serwer admina powinien się gubić i nie wiedzieć dokładnie od którego MAC adressu i IP dostał info o jakieś tam zapytanie, czyli teoretycznie nie wie także do którego odesłać.

@Marcin511 Teraz znalazłem Twój temat i widzę dwie edycje ;p tylko, że niestety o tym nie dostaję powiadomienia na e-mail, no ale widzę, że sobie poradziłeś.

A po co pisać skoro to jest oczywiste. To tak samo jak oba komputery działają i internet mają przez router to i tak łącze zwalnia. A co to odsyłania informacji to teoretycznie powinno tak być ale praktycznie (w mojej sieci) działa bez problemu.

Nie chodziło mi o zwolnienie Internetu, z powodu korzystania dwóch komputerów jednocześnie tylko właśnie gubienia się serwera dostawcy, nie wiem jak dokładnie to działa, ale pakiety przesyła raczej na chybił trafił i jeżeli go nie dostanie prawdiłowy komputer to wysyła zapytanie ponowne i akurat tym razem może to do niego trafić,dzieje się to tak szybko, że różnicy nie zauważasz, a może masz jakiegoś farta. Na AP jest to uznawane za błędy i je widać(trochę może być ale bez przesady) na serwerze nie wiem czy coś takiego jest notowanego, ale możliwe, że jest. Więcej się tym bawiłem i w większości były błędy nawet tym, że ten komputer, który drugi chciał się podłączyć drugi nawet nie miał Internetu, albo rozłączało na przemian. Pokażę na przykładzie gg, jeden komputer ma tylko gg, drugi włączamy prosi serwer gg o coś tam i tym samym się miesza i pierwszego wywala od Internetu, drugi chwilę ma, pierwszy ponawia próbę połączenia i drugi znowu nie ma i tak w kółko.