Jak skonfig sieciowke WIFI w PC aby NET byl na Notbooku?

Witam !

Posiadam w PC zamontowana karte Edimax EW7129g jest ona z taka antenka na przewodzie.

Chce tak skonfigurowac aby miec polaczenie NETu na Laptopie , wiadomo ze moj PC musi byc wlaczony aby byl NET na Laptopie.

Zainstalowalem sterowniki od tej karty i wykrywa mi jakas siec ( skumalem ze to siec szkolna , mieszkam na przeciwko szkoly)

Nie mam pojecia jak skonfigurowac siec.

Na Lapku podaje jako nazwe sieci AP4 a na stacjonarnym mam siec CKU ( skrot od nazwy szkoly)

Moze ktos “lopatologicznie” napisal by co i jak krok po kroku wykonac aby NET byl na Lapku ?

Zalamany Andrzej

Panel sterowania => połaczenia sieciowe => konfiguruj sieć bezprzewodową

Sytacja wyglada na teraz nastepujaco; stosowalem kilkadziesiat roznych kombinacji i na teraz sytuacje mam taka stworzylem siec nazwie TEST komputery sie widzia tzn na PC i na Laptopie mam ze polaczona sie z siecia TEST a “polaczeniu sieci bezprzewodowej” sygnal znakomity.

Wniosek z tego ze komputery jak pisalem wyzej juz siebie widza.

Jedynie teraz musze w opcjach wlasciwosci kazdego polaczenia sieciowego na PC oraz na Laptopie zrobic tak aby skoro sie widza to na Laptopie mozna by bylo miec NET. Musze rowniez dobrze skonfigorowac w Opcjach Sieciowych Polaczenie z ktorego mam Internet.

Przy zalaczonych PC i Laptopie na PC NET jest a na Laptopie nie ma ot to caly problem.

Jeśli przypisałeś komputerom adresy IP to jeszcze musisz wejść do połączeń sieciowych, zaznaczyć oba połączenia i wybrać “połączenie mostowe”

Wiem, robie tak tylko ze jak wlasnie to robie mam taki komunikat ping2mr.th.jpg

Wlasnie nie rozumie tego …"Udostepnianie polaczenie internetowe moze wybierac numer dopiero po zalogowaniu… aby wlaczyc automatyczne wybieranie numeru zapisz swoja nazwe i haslo w oknie dialogowym laczenie."

1.Gdzie jest te okno laczenie?

2.Co to znaczy po zalogowaniu ?

3.Przeciez ja jestem zalogowany i na PC mam NETa ?

4.Czy jak znajde te okno Laczenie to mam wpisac nazwe i haslo jakie uzywam do polaczenia z Netem jakie otrzymalem od NETII ?

Aha mam modem ADSL Thomson usluga NET 24.

Andrzej