Jak skonfigurować bios,aby uruchomił system z pamięci flash

Mam mini dystrybucje windowsa xp na pendriva. I przydał by mi się w razie awarii i do pracy na innych komputerach.Proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Przede wszystkim bios płyty głównej musi obsługiwać bootowanie z nośnika typu pendrive. Sama dystrybucja również musi być bootowalna z poziomu pendrive. Jeśli powyższe warunki są spełnione, kolejność bootowania ustala się z reguły z poziomu biosu (ustawiasz USB zamiast np. pierwszego twardego dysku), bądź wciskając odpowiedni klawisz - zależny od producenta biosu (u mnie F12) - przy uruchomieniu komputera i wybierając urządzenie z którego ma nastąpić rozruch. Pozdrawiam.

W drugim albo trzecim oknie biosu wyskakuje taki komunikat:Sec.Slave Disc:None, czy jakoś tam

Musisz szukać opcji brzmiącej bodajże: boot sequence i na pierwszej pozycji winien znajdować się pendrive (USB device).

Wejdź na stronę producenta płyty głównej bądź producenta biosu i sprawdź tam parametry w/w biosu (czy obsługuje on bootowanie z pendrive’a).

Szukałem na stronie producenta i nie mogę znajść tego. Mam procesor 64 bit

a mianowicie amd althon 64 bit

tutaj znajdziesz instrukcje krok po kroku

http://pensoft.pl/index.php?option=com_ … &Itemid=58

Procesor ma się nijak do problemu o jakim rozmawiamy.

Wejdź do biosu i znajdź parametry odpowiadające za kolejność przeszukiwania urządzeń podłączonych do komputera w celu określenia, czy można z nich uruchomić komputer. Przypomnę, że domyślnie system uruchamia się z pierwszego dysku (najczęściej jest to partycja C). Jest to ta część biosu, gdzie zmienia się ustawienia, kiedy chcesz zabootować system z dyskietki (floopy) bądź płyty CD/DVD (CD drive). Jeśli z urządzeń, które są tam dostępne, nie możesz wybrać urządzenia, które w nazwie ma słowa: USB, pendrive itp., oznacza to, że bios nie obsługuje tej funkcji (można oczywiście go zaktualizować, ale to inna bajka).

PS Podaj raczej bądź producenta i typ płyty głównej lub producenta i typ biosu.

W ogóle to nie można wczytać windowsa z pendrive-a

Tak mi się wydaje.

Nie dawno to mój kolega się pytał o to samo i powiedziałem mu żeby przesadził pliki z pędraka na płytę DVD.

A jak on zrobił tego ja nie wiem.

To ci się źle wydaje.

bartek jażynka A Twoja MOBO i BIOS umożliwają bootowanie z napędów podłączonych do USB ??

Chyba tak

Chyba to się drzewo na wietrze, podaj przynajmniej model MOBO i wersję Biosu.

Award Modular v.6-Bios.Jakim programem sprawdzić dokładne informacje o biosie i o Mobo? Aby nie Everest bo po urochomieniu system robi zawieche.

użyj Google (zazwyczaj na stronie producenta)

A poza tym, jeżeli NIE MASZ w BIOS-ie opcji bootowania z innych niż napędy (HDD,ZIP,CD,FLOPPY) - to nie zabutujesz…

A zamiast Everesta - np. SiSoftSandra itp : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=93 :wink: