Jak skonfigurować Comodo?

Używam Comodo Internet Security, często jak coś instaluję lub uruchamiam pierwszy raz grę to mam takie opcje jak:

  • traktuj jako instalator/aktualizator

  • traktuj jako zaufana aplikacja

Co mnie wkurza? Nie wiem, gdzie mogę dostosować np. ustawienia dla “traktuj jako instalator/aktualizator”. Da się w ogóle to dostosować?

  • chcę zrobić tak, że jak odpalę instalator jakiś to chcę mu pozwolić na wszystko, ale zablokować dostęp do netu!

  • tak samo z grami chcę robić

Nirstety nie wiem, gdzie znaleźć opcję do tego. Szukałem, ale nie ma tej “reguły” nigdzie. Są tylko inne i ubogi wybór opcji mają i nie widziałem opcji, by blokować neta przy jakiejś regułce. Dlatego tutaj proszę was o pomoc.

Jest to powiadomienie komponentu Defence+

Gdzieś powinna być opcja “rozpoznawaj aktualizatory/instalatory.” - pamiętam, że taka opcja była w edycji 2011, ale niedawno operowałem na 2012 i też nie mogłem tego znaleźć.

Najlepiej ustawić Defence+ w tryb “czysty pc”

Dostęp do internetu uzyskasz w module Firewall (zapora sieciowa)

Tryb interaktywny pozwala samemu decydować o dostępie do internetu.

Możesz także zaznaczyć okienko “nie wyświetlaj powiadomień” i akcję “blokuj wszystko/zezwalaj na wszystko”

opcji rozpoznawania aktualizatorów nie widzę. Tym bardziej nie widzę opcji zdefiniowania ich

Tryb interaktywny <- tego też nigdzie nie widzę.

Krótko mówiąc na razie mi niestety nie pomogłeś w ogóle.

btw. może po prostu comodo jest ubogi w opcje?

Akurat nie miałem bezpośredniego dostępu do Comodo - już mówię dokładnie.

+Tryb interaktywny - tu się pomyliłem tryb nazywa się “Własne Reguły”

otwórz comodo - zakładka “zapora”, ustawienia zachowania zapory sieciowej, zakładka ogólne, własne reguły

+Defense+ - Tutaj robisz tak:

otwórz comodo, defense+, ustawienia defense+,zakładka ogólne, tryb czystego pc (mało irytujący, ale trochę słabsza ochrona)

Wykrywanie aktualizatorów masz w:

defense+,ustawienia defense+, zakładka piaskownica, automatycznie ufaj plikom z zaufanych instalatorów i wykryj instalatory/aktualizatory i uruchamiaj je poza piaskownicą. To powinno ograniczyć częstotliwość powiadomień.

niestety nic z tego bo:

  • te reguły to już dawniej znalazłem i tam nie mam opcji zmiany reguł dla instalatorów itd, bo ich wcale nie ma nigdzie na liście i to mnie wkurza, myślałem, że da radę je znaleźć gdzieś

  • a piaskownicę to ja mam od dawna wyłączoną zupełnie, bo rzadko z niej korzystałem, bo często odpalały mi się programy bezpieczne w tej piaskownicy co irytowało mnie. Comodo nawet kiedyś mi uruchamiał AQQ jako “limitowane”, czy coś w tym stylu :smiley: (ale nowe, betę aqq odpala mi normalnie)

Także co? nie da rady zmienić reguły dla “traktuj jako instalator/aktualizator” itd? Bo nie ma tego nigdzie na liście?

PS. w comodo heurestyka lub coś jest trochę głupie! raz mi comodo w 100% bezpieczny program potraktował jako wirus i wywalił dziesiątki plików :evil:, a żeby było śmieszniej, ten program skanowałem jakimś Dr Web w wersji portable, darmowy. Pobrałem też AVG, czy coś na linuxa i skanowałem i żaden z nich nie wykrył wirusów, ale Comodo jednak je widział i wiem, że to fake alerty były. Mogliby dopracować tego comodo.

Nie wiem czy da się tak skonfigurować Comodo aby automatycznie ufał instalatorom. Opcja o której rozmawiacie (automatycznie ufaj plikom z zaufanych instalatorów i wykryj instalatory/aktualizatory i uruchamiaj je poza piaskownicą) spełniają troche inne funkcje.

Pierwsza po prostu ufa plikom z zaufanych instalatorów - instalując jakąs aplikacje Comodo nie bedzie sie pytal o kazdy plik pochodzacy z zaufanego instalatora, zezwalasz tylko raz.

Uruchamianie instalatorow poza piaskownica znaczy tyle, ze nie zostana one automatycznie wrzuczone do piaskownicy tylko będziecie mieli wybór.

Co do konfiguracji firewalla, jesli chcesz otrzymywac alerty nawet dla bezpiecznych aplikacji (w tym instalatorow) powinienes przestawić firewalla w tryb własnych reguł i upewnić się, że nie masz zaznaczonej opcji w ustw. firewalla “Nie wyświetlaj ostrzeżeń…”.

chyba nie zrozumiałeś tematu.

Mi chodzi tylko o opcję, że jak instaluję coś i zaznaczę “traktuj jako instalator/aktualizator” to jednocześnie chcę by ten instalator nie miał prawa skorzystać z internetu! A domyślnie to domyślam się, że zaznaczenie “traktuj jako instalator/aktualizator” sprawi, że jak instalator zechce sobie coś pobrać z netu to firewall nie zapyta mnie o nic, tylko przepuści instalator i instalator będzie sobie ssał z netu coś, albo wysyłał coś do netu, a znowu jakbym nie wybrał opcji “traktuj jako instalator/aktualizator” to musiałbym pewnie ręcznie miliard razy zezwalać na coś np. na dodanie wpisu do rejestru aktualizatorowi itd więc to jest bez sensu jeśtli instalator doda mi 43643546325346 wpisów do rejestru. Mógłbym wtedy program instalować całą noc co jest bez sensu.