Jak skonfigurować drugą, niezależną od pierwszej, sieć?

Witam

Wymyśliłem sobie, że do komputerów dołożę drugą kartę sieciową i połączę je poprzez switch wszystko 1 gigowe. Komputery na Windows 7 chodzą w sieci domowej i wszystko jest OK. Założeniem było aby na nowych kartach było tylko połączenie między maszynami (bez internetu) w celu szybkiego przesyłania dużej ilości danych, czyli druga niezależna od pierwszej sieć. Po połączeniu komputerów ze switchem pokazało mi nowa sieć “Sieć niezidentyfikowana publiczna”. Na tych kartach jest jakiś ruch ale nie mogę nic z tym zrobić. Początkowo karty miały ustawione automatyczne nadawanie adresu IP, potem przestawiłem na ręczne i nic. Próbowałem pinga i też nic. Kombinowałem co się dało ale nie ma m już pomysłów, a w sieci też jakoś nie ma na ten temat informacji. Będę wdzięczny za jakieś rady aby to ruszyć.

Switch zarzadzalny? Jak komputery w sieci z Interenetem są połączone. Jaka adresacja obu sieci? Switch rozumiem nie jest połączony z zadnym routerem, do którego jedna kartą są wpięte? Nie masz pętli w sieci?

Switch niezarządzalny, niepołączony z routerem, sieć internetowa oparta na livebox (router), adresacja tej sieci 192.168.1.x. Adresacja sieci ze switchem 192.254.2.x. Ale z tą pętlą to nie wiem o co chodzi

Jest kilka możliwości. Skoro switch nie jest zarządzalny w jego instrukcji sprawdzisz jak należy konfigurować jego klientów (czy automatycznie czy ręcznie i jakie adresy się przypisuje). Wtedy sieć LAN w Livebox ustaw tak by nie było konfliktów z adresacją switcha.

Czy to naprawdę jest Ci potrzebne? Może zainwestuj w lepszego Switch-a akceptującego duże obciążenie albo w sieć 10Gb. Tworzenie dodatkowej sieci to trochę przerost formy nad treścią. Jeśli potrzebujesz separacji to VLAN-y i Switch zarządzalny.

Często muszę przerzucać setki GB między komputerami. Przy obecnej sieci 100 Mb trwa to wiele godzin. Myślałem, że jak dołożę drugą kartę 1 Gb do tych kompów to będę mógł przyśpiszyć transfer

Adresy 192.254.x.x należą do puli adresów publicznych. Zmień adresację.

Jak chcesz naprawdę przyspieszyć transfer to switch gigabitowy, zarzadzalny z agregacją. Do kompów wkładasz 2 sieciówki gigabitowe i robisz agregację.