Jak skonfigurować firewall w kis 8?

Witam testuje najnowszy pakiet kis8 (bo musze zakupić jakiś pakiet zabezpieczający na laptopa) i jedno co wydaje mi się dziwne to to, że firewall nie pyta mnie o nic tylko sam dopuszcza programy do sieci, grupuje otwierane przeze mnie programy tam gdzie chce idzie to jakoś zmienić? A czy waszym zdaniem warto kupić ten pakiet czy może polecacie coś lepszego dodam, że to ma być na laptopa?

arton85 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Warto kupić, a przy większości standardowych programów nie pyta, bo ma je w bazie i przepuszcza zaufane połączenia. Ale na pewno nie jest tak, że wszystko Ci przepuści, bo wystarczy zainstalować jakiś mniej znany program lub p2p i na pewno będzie pytał. To dobre rozwiązanie, mniej uciążliwe niż np w Jetico Firewall, który zasypuje pytaniem o wszystko.

Ale czasami nie mam chęci dopuszczać do internetu nawet znanego programu i nie wiem jak to zmienić żeby program mnie zapytał