Jak skonfigurowac Foobar2000 dla najlepszej jakosci

jak skonfigurowac Foobar2000 dla najlepszej jakosci?

jakości czego? odtwarzacz jak każdy inny, jeśli nie masz dobrej karty dźwiękowej i dobrego nagłośnienia, żadnej różnicy w jakości dźwięku nie usłyszysz.

Pytasz o bardzo wzgledna rzecz.

Za brzmienie odpowiada przede wszystkim jakosc odtwarzanego pliku i EQ odtwarzacza.

Aby aktywowac equalizer w foobarze należy wejść w Preferences > Playback > DSP Manager > Equalizer. Mozna ustawic recznie lub zaladowac gotowe ustawienia (takie jakie np. w Winampie). Gotowe ustawienia mozna pobrac z tej strony:

http://sjeng.org/ftp/fb2k/eq_presets.zip

Poczytaj, w szczególności to drugie:

http://foobar2000.pl/topic/634-faq-karta-dzwiekowa-a-ustawienia-foobara/

http://foobar2000.pl/topic/122-faq-efekty-dsp/

niedawno go sciagnolem i slysze duza ruznice tylko chce wszystko ustawic jak nalezy a winamp to kit uzywalem go i dzwiek byl do kitu chyba ze stara wersja ale Foobar2000 jest lzejszy dla systemu nie potrzebny mi ladny wyglad

Jak dla mnie do sam foobar bez żadnych jest dużo lepszy niż np. winamp. Ja osobiście używam wtyczek resampler i noise sharpening ustawionych na max. Foobar’owskiego equalizera nie używam, ustawiam w tym od Realtek’a :wink:

macie slaby sprzet xD ale u mnie Foobar a winamp czy aimp to duza róznica Foobar nie obciaza systemu i jest ogólnie lepszy od konkurencji winamp kiedys byl swietnym programem a tera to muł tak samo jak Aimp2 :slight_smile:

Dodane 06.03.2011 (N) 15:19

dobra dzieki za wszystko :smiley: dzieki za te ustawienia i za linki do tych stronek :))

Dodane 06.03.2011 (N) 15:22

a tak odrazu sie zapytam jak sprawdzic jaka sie ma karte dzwiekowa ? bardziej chcialbym sprawdzic ilu bitowa mam