Jak skonfigurowac forum w phpBB3?


(Piter1paczynski) #1

Witam, jak w temacie, jak mam skonfigurować forum w phpBB3, za każdym razem tworząc kategorię, i zaraz pod nią kolejną ta pierwsza znika, lub druga wcale się nie pojawia, nie wiem tez jak mam ustawić zezwolenia dla dalej grupy i mieć możliwość wyboru tej grupy dla każdej kategorii, poza tym nawet jak dodam zezwolenia to i tak nie pokazuje się żadna kategoria, i żadne forum w nim utworzone.

Nigdy nie robiłem forum w phpBB, więc nie mam pojęcia co mam robić, żeby działało tak jak należy.

Forum to e-fora.pl

To screen z panelu administracyjnego:


(Martin8731) #2
  1. zaktualizuj forum.

2.Tworzysz kategorie (nazwa tej belki), nie wybierasz forum nadrzędnego, ustawiasz uprawnienia dla niej. Następnie zakładasz forum i jako forum nadrzędne ustawiasz nazwę kategorii, ustawiasz uprawnienia i powinno działać.


(Piter1paczynski) #3

Nie mogę zrobić aktualizacji forum, pisałem do admina kiedy będzie zrobiona i nie dostałem odpowiedzi jeszcze.

Zrobię tak jak powiedziałeś i powiem czy wyszło :wink:

Pozdrawiam


(Martin8731) #4

Skoro masz dostęp do tego panela to znaczy że jesteś adminem, no chyba że nie masz dostępu do ftp/bazy. A skoro nie jesteś to niech admin się nad tym głowi:).


(Piter1paczynski) #5

Nie mam dostępu do FTP, dostałem maila zwrotnego, i admin napisał w nim, że zmiany były tak małe, że zrobi następnym razem 2 naraz, dzięki za poradę, wszystko zrobiłem tak jak mówiłeś i jest ok.

Pozdrawiam

-- Dodane 11.07.2013 (Cz) 0:19 --

Mam jeszcze jeden problem/pytanie a mianowicie jak mogę dodać kod np wyszukiwarki na to forum?

Admin podał mi tylko link do stronki, po angielsku co nie jest akurat problemem, ale jako admin popisał się bardzo małą wiedzą.

Niestety jakoś mi nie wychodzi nic z tego co wyczytałem na tej stronie od admina https://www.phpbb.com/kb/article/adding-custom-bbcodes-in-phpbb3/