Jak skonfigurować internet przez router asus asus wlam604g

Serdecznie witam wszystkich .

Mam Neostrada 1mb i system vista home premium .Jak napisałem w temacie mam router asus wlam604g do niego rzekomo żadnych sterów nie trzeba instalować. Konfiguruje go się poprzez stronę www. Moje pytanie jest takie czy ktoś mogłby mi napisać jak trzeba skonfigurować połączenie na viscie aby działał internet .Na początku

Szukałem tego w internecie , lecz większość tematów odwołuje się Windowsa XP.

Gdyby ktoś znalazł chwilę czasu i podsuną mi jakieś rozwiązanie tego problemu byłbym wdzięczny :smiley:

wszystkie ustawienia robisz w routerze odnośnie neo :slight_smile: a w viście już masz domyślnie masz już włączone tcp/ip dynamicznie :slight_smile:

no właśnie w viscie jest już wszystko poustawiane na automatycznie żeby przydzielało adres ip, i powinno wszystko śmigać , a tak nie jest , bo net niedziała . A trzeba tworzyć jakieś osobne połączenie w systemie czy wystarczy tylko ruter skonfigurować ??

w routerku ustawić dynamiczne przyznawanie adresów w zakładce lan ( jeśli jest taka pozycja )

no i mam niby poustawiane tak jak powinno i niema połączenia . A jak biore tą opcję diagnozuj to wyskakuje mi z błedem ze problem może być nazwami domen DNS

a dns wpisałeś w routerze właściwe dns

właśnie w routerze to żadnych DNSów nie wpisywałem

Dodane 19.01.2009 (Pn) 18:57

a jakie trzeba wpisać te dns do neostrady ??