Jak skonfigurować internet z plusa na laptopie lenovo

Witam mam pytanie jak skonfigurować odpowiednio internet z plusa (router przenośny huawei) na laptopie lenovo ideapad g50-45 z systemem windows 8.1 ponieważ jest tak że działa jakby seriami czyli jakiś czas podziała z taką prędkością jaka być powinna a później jest tak że nic się nie chce załadować 

 

Jak masz mobilny ruter od plusa to powinien być sama nazwa i haslo na ekranie rutera.

Zaobserwuj czy masz dobry zasięg tego internetu gdy pojawiają się problemy.

To jest tak zasięg mam zalogować się mogę normalnie login hasło itd tylko chodzi mi o to jakby ustawić adres ip maske podsieci brame domyślną i adres dns to może by to jakoś śmigało laptop kupiony kilka dni temu sąsiad ma też neta z plusa i u niego wszystko działa jak powinno nawet na moim laptopiie

Możesz wgrać najnowsze sterowniki do karty wifi. Ustawiania ręcznie adresów nic nie da, ale jeśli chcesz to możesz odczytać jakie masz komendą ipconfig /all w wierszu poleceń i wpisać http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/change-tcp-ip-settings#1TC=windows-7

DNS możesz podać z puli opendns

  • 208.67.222.222
  • 208.67.220.220

Zaobserwuj czy problem jest tylko z twoim komputerem czy z innymi sprzętami także. Może być tez sytuacja, że masz kilka sieci wifi w etrze, które zakłócają się nawzajem. Wtedy zmień kanał wifi na inny. Ustaw też szyfrowanie WPA2 z kluczem AES gdybyś miał ustawione inne.