Jak skonfigurować KIS7 żeby nie blokował grafiki


(Duncaen) #1

Jak skonfigurować KIS 7 żeby na wybranych stronach np na jakimś portalu (na jego głównej stronie i jego wszystkich podstronach) nie blokował umieszczonych tam plików graficznych? Chodzi mi o zwykłe zdjęcia na stronie, a nie jakies wyskakujące okienka. Np na onet.pl zawsze kilka obrazków kasper blokuje (jest puste miejsce) a inne wyświetla. Na kompie gdzie nie ma kaspra wyświetlają sie wszystkie przez FF jak i IE7. Ale chciałbym aby reszta ochrony działała na tych stronach, tylko żeby nie blokował obrazków.


(Dareks8) #2

Ustawienia>>zapora sieciowa>>odhaczyć "włącz blokowanie banerów".


(system) #3

Można również tak:

Ustawienia >>> Zapora sieciowa >>> Blokowanie banerów >>> Ustawienia >>> zakładka Biała lista i dodaj stronę


(Duncaen) #4

Dzięki, ale sprawa wygląda tak że jak wyłacze blokowanie banerów to na wszystkich stronach to działa, a natomiast jak dodam do białej listy główna stronę to na niej nie blokuje ale na podstronach juz tak, np dodaje do białej listy http://www.onet.pl i na niej nie blokuje ale już na stronie http://www.onet.pl/info.htm już blokuje czyli musiałbym każdą dodawać, a ja chciałbym aby nie blokował na wszystkich, które maja w adresie http://www.onet.pl i cokolwiek innego dalej. Czy moge jakiś znacznik zastosować tak jak np. jest to przy nazwach plików np. * czyli for*.* co oznacza dowolne rozszerzenia i wszystkie wyrazy zaczynające sie na for ??


(Fokusmick) #5

Do KIS 7.0 jest dodawana obszerna (książkowa) instrukcja, powinno tam pisać jak go skonfigurować....


(Duncaen) #6

Ok już jakoś rozwiązałem, dopisałem po adresie ukośnik / a przed www dodałem http:// ( w poprzednim poście to http samo sie dopisało w tekście)- nie wiem które ale pomogło (pewnie ten ukośnik, nie chce mi się już sprawdzać)


(Duncaen) #7

Ja kupiłem licencje na stronie http://www.kaspersky.pl i klucz dostaję co roku mailem a program pobrałem z ich strony. Nie kazdy ma wersje box z instrukcją. Ale juz po kłopocie. Dzięki wszystkim


(system) #8

A tak swoją drogą, to w programie jest Pomoc w j. polskim, a ze strony http://www.kaspersky.pl/download.html?s ... rod_id=156

można też pobrać dokumentację do programu.