Jak skonfigurować liste systemów w Windows 7

Witam.

Mam na komputerze zainstalowany Windows XP i 7. Chciałbym skonfigurować 7-kową listę systemów tak aby napis “Wcześniejsza wersja systemu” zmienić na np. “Windows XP”.

Pozdrawiam :stuck_out_tongue:

Musisz edytowanie pliku Boot.ini ale to najlepiej z poziomu Windows XP

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder Mój komputer, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

-lub-

Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie sysdm.cpl, a następnie kliknij przycisk OK.

  1. Na karcie Zaawansowane kliknij przycisk Ustawienia w obszarze Uruchamianie i odzyskiwanie.

  2. W obszarze Uruchamianie systemu kliknij przycisk Edytuj.

W przypadku kiedy obok zainstalowany jest system nowszy niz XP, ta metoda nieda sie juz tego zmienic.

Uruchom wiersz poleceń z uprawnieniami aministratora a następnie wpisz komendę:

Dzięki działa. To mam jeszcze jedno pytanie. Jak skonfigurować napis “Windows 7”, tak żebym wiedział na przyszłosć :smiley:

Jeśli chciałbyś zmienić np. wpis Windows 7 na Windows 7 Professional to uruchamiasz wiersz poleceń z uprawnieniami administratora, następnie wpisujesz polecenie:

szukasz wpisu który w polu description na nazwę Windows 7, następnie zapamiętujesz jego identifier (np. {current} jeśli jest to twój bieżący system).

Aby zmienić jego nazwę wpisujesz polecenie:

Gotowe