Jak skonfigurowac mikrofon

Witam.

Kupiłem sobie nowy mikrofon. Ma dwa wejscia: zielone i różowe. Tak więc wszystko pięknie podlaczam do komputerka, no i zaczynam ryć po ustawieniach audio itd.

Ale windows nadal mikrofonu nie widzi.

Czytałem, ze aby go skonfigurować należy wejsc w panel sterowania–>dzwięki, mowa i urządzenia audio–>mowa i potem zakladka “Rozpoznawanie mowy”

I tu sie zaczyna problem, bo tej zakladki nie mam, a gdy wpisałem w pomocy systemu windows “mikrofon”, co prawda wyskoczyło mi “jak uaktywnić rozpoznawanie mowy” ale nie pasuje to do opisu softu na moim komputerze (wymagany jest office).Tak więc prosiłbym o pomoc.

Moja karta dzwiękowa to: Realtek AC97 AUDIO

to chyba raczej słuchawki z mikrofonem… a nie mikrofon… :wink:

moze sprobuj podpiac wtyczki pod karte na odwrót ?? :smiley:

moze trzeba zainstalowac stery do karty?? (na XP’kowskich dzwiek smiga, ale z mikrofonem bywa roznie)

Sterowniczki

tak jest. To mikrofon ze słuchawką jedna :slight_smile:

stery wlasnie sciągam. Miałem 50% z 11mb (transfer 1kb/s :? ) ale coś się skopało i musze zaczynać ssać od początku :-x

Złączono Posta : 05.03.2006 (Nie) 15:11

ps. Byłbym wdzięczny za podanie mirrorów do sterownikow mojej karty :slight_smile:

mirrorek

mirrorek

mirrorek

Złączono Posta : 05.03.2006 (Nie) 15:43

P.S. Google naprawde NIE gryzą… i wyszedł byś na tym szybciej gdybys sie ich zapytał :stuck_out_tongue:

myslisz ze nie szukałem? Tak się sklada ze googli się nie boje, znalazłem pełno mirrorów, lecz albo nie działających albo z transferem srednio 2kb/s

(obecnie ssam z instalki.pl z transferem 3,5Kb/s)