Jak skonfigurować outlok exspres 6 żeby odbierać pocztę

Przy próbie wysłania poczty pojawia się taki komunikat

  • Nie można odnaleźć hosta „POP3”. Zweryfikuj poprawność wprowadzonej nazwy serwera. Konto: ‘POP3 (1)’, Serwer: ‘POP3’, Protokół: POP3, Port: 110, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd łączy: 11001, Numer błędu: 0x800CCC0D

Dodam że korzystam z połączenia modemowego edge dialer w sieci orange ale nie wiem czy to jest istotne.

Proszę mi powiedzieć co należy wpisać w polu typ serwera itd.

jako serwer pop3 podałaś: ‘POP3’

jako serwer smtp podałeś: ‘SMTP’

nie ma takich nazw domenowych serwerów w internecie :slight_smile:

może być np:

pop3.wp.pl

jeśli masz konto na wp.pl.

gdzie masz to konto pocztowe??

Jeżeli chodzi o konto z Twojego profilu (na gmailu) to w poniższym linku znajdziesz wszystkie potrzebne informacje:

Gmail - Konfiguracja programów pocztowych

  • Nie można wysłać wiadomości, ponieważ serwer odrzucił adres e-mail nadawcy. Adres e-mail nadawcy to: „zbyszek76@gmail.com”. Temat ‘test’, Konto: ‘pop.gmail.com’, Serwer: ‘smtp.gmail.com’, Protokół: SMTP, Odpowiedź serwera: ‘530 5.7.0 Must issue a STARTTLS command first 28sm29049622fkx’, Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd serwera: 530, Numer błędu: 0x800CCC78

Wszystko wpisuje tak jak tam jest podane i otrzymuje taki komunikat.Co robić dalej?

zbyszek_731 a po zalogowaniu przez WWW na konto umożliwiłeś korzystanie z POP3. czytaj How do I enable POP?

Cały czas pojawia się to

  • Nie można wysłać wiadomości, ponieważ serwer odrzucił adres e-mail nadawcy. Adres e-mail nadawcy to: „zbyszek76@gmail.com”. Temat ‘test’, Konto: ‘pop.gmail.com’, Serwer: ‘smtp.gmail.com’, Protokół: SMTP, Odpowiedź serwera: ‘530 5.7.0 Must issue a STARTTLS command first m1sm29106805fke’, Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd serwera: 530, Numer błędu: 0x800CCC78

A ja nie wiem co to jest i co to znaczy?

Złączono Posta : 08.07.2007 (Nie) 14:28

Dodam jesczcze że testownie programem gmail pop kończy się sukcesem.

zbyszek_731

A skonfigurowałeś GMail do korzystania z programu pocztowego??

:arrow: Konfiguracja Outlook Express dla poczty GMail