Jak skonfigurować Outlooka 2007?

(Dziabdzior) #1

Witam.

Da się skonfigurować Outlooka 2007 by nie ściągał całej poczty tylko słuzył do informowania czy są nowe wiadomości na skrzynce, do pisania i odpisywania na maile bez ściągania całej zawartości skrzynki na kompa? Chodzi mi o coś takiego jak obsługiwanie skrzynki za jego pomocą ale bez żadnego ściagania poczty na komputer.

Z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam

(Meegosh) #2

Skonfiguruj konto IMAP w Outlook 2007.

(Cedar) #3

Pod warunkiem, że serwer pocztowy, którego używa dopuszcza dostęp IMAP - większość bezpłatnych polskich serwerów pocztowych nie daje takiej możliwości.

(Meegosh) #4

Zgadza się, dlatego warto kolegę spytać z jakiego serwera pocztowego korzysta.

(Dziabdzior) #5

no i chyba nic z tego bo skonfigurowałem konto według instrukcji i nie działa tak jak powinno. a co do poczty to mam bezpłatną skrzynke na interii

(Cedar) #6

Na Interii nie ma dostępu IMAP czyli nic na to nie poradzisz. Załóż konto na Gmail, podepnij do niego w konfiguracji konto (konta) na Interii i skonfiguruj IMAP dla Gmail. Jak Gmail dobrze ustawisz, to maile będą wysyłane za pomocą Interii chociaż obsługiwać to będziesz za pomocą Gmaila.

(Dziabdzior) #7

oooo dzieki za info jak to zrobić. przyznam że ciekawy sposób. wieczorem spróbuje to zrobic.

-- Dodane 20.10.2009 (Wt) 20:57 --

a może mała podpowiedź jak to skonfigurowac by tak było jak piszesz? bo przyznam że nie bardzo wiem jak zrobić by maile były wysyłane z kont na interii poprzez gmail.

-- Dodane 21.10.2009 (Śr) 21:37 --

ok już mam