Jak skonfigurowac podłaczyc router Linksys WAG200G

Witam tak jak w temacie pytam sie was jak podlaczyc i skonfigurowac router aby wszystko działało? Otorz wczesniej wszystko było robione przez informatyka. Teraz sam nie wiem za co sie zabrac. Mam dwa komputery jeden stacjonarny i jednego laptopa. Na laptopie działą wszystko normalnie a na stacjinarnym nie działa net. Wkładam płyte instalacyjna i wszystko robie tak jak jest w instrukcji i na koniec jak chce sie połączyc to wyskakuje taki komuniakt

Th Setup Wizard was unable to locate a Wireless G Home ADSL Gateway on your network. Please make sure your Wireless G Home ADSL Gateway is powered on and all cabless are properly connected

Co i jak zrobic prosze o pomoc ważne :x

PS: Dodam jeszcze ze przy wkłądaniu kabli do routera wkłądalem kable tylko do niego a nie do jednostki bo wszystko było juz podpięte. Tylko przed formatem wszystko odłaczyłem od route i przy instalacji podłaczyłem wszystko po koleji do routera. Prosze o pomoc.

odpal na laptopie to polecenie :

start > uruchom > cmd > ipconfg /all

i przepisz sobie wartości IP,MASKA,BRAMKA,DNS

ustaw wszystko identycznie na stacjonarnym z tym że adres IP zrób ostatnią wartość większą o 1

np jak ip laptopa było 192.168.0.2 to stacjonarny zrób 192.168.0.3

nie wkładaj żadnych płyt tylko podłącz stacjonarnego kablem do routera i tyle

Dobrze widze to ip maske itp… a gdzie to mam wpisac? no skoro jest podłączony a nie wykrywa to chyba jest cos nie tak czy na to nie zwracac uwagi? a hasło od neostardy itp… gdzie to wpisac czy nie trzeba tego wpisywac? BO kurde nie mam pojęcia jak to zrobic. Prosze i szybką odpowiedz za wszystkie wypowiedzi i pomoc bede bardzo wdzieczny. Prosze HELP :smiley:

no przecież napisałeś że na laptopie masz internet więc po co chcesz wpisywać hasła od neo na stacjonarnym skoro już to masz ustawione w routerze…

panel sterowania > połączenia sieciowe > właściwości na połączeniu lokalnym > ustawienia TCP/IP

CKUreprezent dzieki za pomoc twoj sposob pomógl w 100% dzieki wszystko działa. Jak miło jest pracowac na czystym systemie bez rzadnego syfu brudu itp… Dzieki jeszcze raz za pomoc CKUreprezent