Jak skonfigurować połączenie Wi-fi z komórką?

Mam telefon Nokia Asha 302. Chciałabym ustawić w nim połączenie Wi-fi z moim liveboxem 2.0 ZTE. Gdy włączam Dostępne sieci WLAN, wyszukuje mój Livebox i wpisuje klucz zabezpieczeń, to wyskakuje komunikat “błędne hasło”. Możecie punkt po punkcie wyjaśnić jak mam skonfigurować modem z komórką tak aby połączenie Wi-fi działało?

Podczas połączenia musisz wcisnąć przycisk “REG” na LiveBox żeby zaakceptował adres MAC twojego telefonu , jakie masz zabezpieczenia na nim i jak wpisujesz hasło małe i duże litery są ważne

Prawdopodobnie podajesz błędne hasło, po prostu.

Wejdź do Liveboksa i zobacz jakie masz hasło, przepisz je podczas łączenia na komórce zwracając uwagę na wielkość znaków.

Nie musisz wchodzić do panelu LiveBox powinna być na nim naklejka z hasłem w LB 2.0 jest z tyłu a w LB 1.0 jest pod nim

A jeśli użytkownik zmienił na własne hasło?

Dodałam w temacie nazwę modemu. Nie ma przycisku REG.

Jako hasło wpisywałam klucz web (składający się z kilkunastu liter i cyfr) z naklejki z tyłu liveboxa. Sprawdzałam kilka razy, ze spacją i bez.

Odczytaj jakie hasło masz wpisane w Windows do łączenia z Wi-Fi http://www.dobreprogramy.pl/WiFi-Passwo … 40107.html

Upewnij się, że to hasło które odczytasz zgadza się z tym, które wpisujesz na komórce.

Wejdź na stronę konfiguracyjną LiveBoksa, zerknij na hasło, rodzaj szyfrowania, sprawdź czy jest włączone filtrowanie adresów MAC.

Będę mogła to sprawdzić za kilkanaście godzin lub jutro.

A czy ten program jest potrzebny? Nie wiecie gdzie można znaleźć hasło do wi-fi? Przecież musi być gdzieś zapisane. Jak długie powinno być i czy składa się z cyfr i liter?

dlatego te hasło najlepiej sb zmienić na własne.

tylko wiadomo trzeba znać stare.

a ten programik u góry w tym pomoże;]

jeżeli jest włączona filtracja MAC to również może być problem.

Filtracja MAC, jakie ma znaczenie? Łatwo się ją wyłącza?

Na pewno nie muszę nic konfigurować w ustawieniach telefonu?

Chodzi o to hasło?

Filtracja MAC ma za zadanie pilnować żeby ktoś znający hasło nie podłączył się do twojego internetu np sąsiad . Ustawienia telefonu są ok to jest pewne , sprawdzałaś metodą O może być cyfrą lub literą (Kilka razy sam się na tym przejechałem :smiley: )

Zanim zaakceptujesz wpisane do telefonu hasło,klucz (WPA:Key z tylnej obudowy LB), wciśnij na sekundę przycisk z antenką, który znajduje się na środku przedniego panelu. Jest to przycisk “REG”, o którym pisał CHUDYxp. Ten sam, którym włączasz WiFi. Po wciśnięciu przycisku, dioda informująca o włączeniu WiFi zacznie migać. Zaakceptuj wpisany do telefonu klucz,hasło, masz na to 2 minuty, i poczekaj na połączenie.

WPA:Key, należy wpisać bez spacji, zachowując podane na naklejce wielkości liter - dokładnie tak, jak radził adam9870

Udało się! Wpisałam hasło “na żywo”, że tak to ujmę. Może o to chodziło, że moje wcześniejsze kopiuj-wklej nie przyjmuje się.

Mam tylko jedno pytanie. Najlepiej i niebezpieczniej mieć to połączenie cały czas zapisane czy włączać je tylko kiedy potrzebne?

Wszystko zależy od tego, jak często łączysz się z internetem wykorzystując telefon. W przypadku, gdy zapiszesz ustawienia dostępu do sieci w telefonie każdy kto ma fizyczny dostęp do Twojego włączonego urządzenia, będzie miał możliwość korzystania z zapisanej sieci WiFi. Według mnie, każdorazowe wpisywanie hasła dostępowego jest uciążliwe i mało praktyczne. Ja mam dostęp do sieci bezprzewodowej zapisany na stałe w telefonie. Jeżeli obawiasz się o bezpieczeństwo sieci WiFi, to lepszym rozwiązaniem będzie ustawienie dodatkowych zabezpieczeń w samym LiveBox.

Na blogu DP, jest wpis na ten temat:

http://www.dobreprogramy.pl/lukasamd/Za … 18399.html

Konfiguracja i zmiana ustawień LiveBox nie jest zbyt trudna.

Dziękuję za pomoc.

Dodane 30.07.2013 (Wt) 21:42

Jak sytuacja wygląda w miejscach publicznych, typu hotele, agroturystyki, kawiarnie (jest zapewniony darmowy wi-fi), itp., itd.? Czy tam wystarczy po prostu wyszukać sieć czy wymaga to jakichś dodatkowych czynności, jak w przypadku domowego liveboxa?