Jak skonfigurować połączenie z Internetem (Ethernet)?

Nie znam się na tym za bardzo ale spróbuj przenieść modem a jak nie to wpisz adres MAC ze starego komputera do nowego.

:o jak czytam takie posty to coś mnie rusza!

Podłącz tego neta normalnie do karty sieciowej. Powinno wykryć połączenie. Jeśli nie spróbuj je włączyć w połączeniach sieciowych.

p.s jaki to net? normalnie rozdzielony przez router?

Nowy komputer pewnie stąd i zmiana Adresu fizycznego karty sieciowej.Opisz dokładniej jaki typ internetu /sieciowa kablówka /,dostawca.Odczytaj adres fizyczny Start/uruchom/cmd/ipconfig/all na starym komputerze,numer ten jest inny niż w nowym komputerze,prawdopodobnie trzeba go zmienić na poprzedni.Zrobisz to za pomocą http://www.technitium.com/tmac/index.html

Jakiego netu używasz? rozumiem, że jesteś w sieci osiedlowej, lub w sieci kablowej TV? Jeżeli tak to wraz ze zmianą komputera zmienił się adres MAC karty sieciowej - wyjścia wtedy są dwa. Podajesz administratorowi sieci nowy adres MAC, lub podmieniasz adres MAC na nowej karcie sieciowej - który musi być identyczny jak na starym komputerze.

Czy na pewno wtykasz net do wlasciwej dziurki? Bo modem telefoniczny nie ma nic wspolnego z karta sieciowa choc gniazdo wyglada podobnie. Wystarczy podlaczyc fizycznie i sprawdzic w polaczeniach sieciowych kompa czy polaczenie jest. Zreszta jesli uzywasz modemu kablowego lub routera sprawdz z instrukcja czy odpowiednie lampki na nim swieca.

stalesz napisał(a):

Start/uruchom/cmd/ipconfig/all Klikasz na Start,pokazuje ci się zakładka Uruchom,wpisujesz w nią cmd,naciskasz enter,otwiera się czarne pole-w niego wpisujesz ipconfig/all,naciskasz enter.Powinnaś mieć wszystkie dane:Ip,DNS-sy,nazwę karty sieciowej-jeśli system ją wykrył.Nie instaluj jakiegoś sterownika,tylko właściwy do jej typu,pewnie jest zintegrowana.Ostatecznie skontaktuj się z adminem sieci,jemu płacisz,więc wymagaj…

Odpowiedz nam dokładnie bo to ważne. Łączysz się przez modem czy LAN. Jeżeli w starym komputerze z netem łączyłeś się przez modem, to do nowego komputera musisz ten modem podłączyć a nie wkładać kabel od netu do wejścia karty sieciowej w nowym komputerze. :wink: