Jak skonfigurować PPPOE na laptopie?

 Witam

Dzisiaj przestał działać internet na routerze wifi, chce podłączyć kabel bezpośrednio do laptopa aby sprawdzić czy przypadkiem za brak internetu nie odpowiada router. Router chodzi na pppoe jak teraz ustawić w windows 7 ustawienia pppoe? Chodzi oto ze podałem maca  routera i musze teraz podpiac bezpośrednio pod kabel laptop i ustawić to samo co było na routerze. 

Nie do końca rozumiem, co zamierzasz zrobić, ale PPPoE w Windows 7 konfiguruje się tak.

Chodzi oto że u Providera jest podany mac routera i teraz muszerokość do sclonowac do Windowsa oraz ustawić połączenie pppoe w Windowsie aby sprawdzić czy brak internetu leży po mojej stronie czy to wina providera 

Nie działa wkleilem mac adres routera do karty sieciowej oraz stworzyłem połączenia pppoe i pokazuje błąd 691

Cóż - karta sieciowa w komputerze to nie modem (A)DSL …

Dobra zresetowalem tplink i teraz nie mogę się zalogować do niego, jak go podłączyć kablem aby móc wejść w ustawienia wpisuje tplinklogin.net i nic, co jest grane?

najemnikk - musisz wpisać adres ip routera. Ważne by karta sieciowa laptopa była w tej samej klasie adresowej.

Jak mam podłączyć kabel  do jednego z 4 wejść? Jak sprawdzic klasę? Nigdy nie było problemów a teraz nie mogę się zalogować do routera 

najemnikk - zacznijmy od podstaw: opisz z jakim sprzętem mamy do czynienia.

Reset winsocka pomógł teraz mogę się zalogowac

Skonfigurowalem od nowa router ale dalej brak internetu co mogę jeszcze zrobić aby sprawdzić co jest przyczyną jego braku?

 

Mam pytanie router w końcu ruszył, provider zmienił mac adres na mac z laptopa, co mogło być przyczyną ze nagle mac routera przestał działać? 

Od kiedy to tylko ADSL korzysta z PPoE? Jak nazwa wskazuje PPP over Ethernet, tak więc ten protokół jest jak najbardziej ethernetowy.

 

Tworzysz nowe połączenie sieciowe, wybierasz połączenie szerokopasmowe PPP, podajesz login i hasło. Jeśli przy PPPoE (choć nie wiem po co) ISP filtruje MAC adresy, to podmieniasz go, o ile sterownik Twojej karty sieciowej na to pozwala.

Błąd człowieka. Kiedyś miałem taki przypadek, że przez pomyłkę zmieniono MAC adres nie temu klientowi co trzeba. Ewentualnie na którymś urządzeniu zadziałał port security.