Jak skonfigurować router Air Live 5460ap?

Witam. Jestem tutaj nowy i myślę ze w dobrym miejscu napisałem posta :slight_smile: Przeglądałem fora i szukałem czegoś co by mi mogło pomóc lecz nie zbyt potrafię to ogarnąć. Mam problem z Air Live 5460 a bardziej z konfiguracją routera. Mam internet z Vectry, posiadam modem Thomson którego nie można konfigurować, był podłączony kablem Lan do komputera. Kupiłem laptopa i chciał bym połączyć laptopa przez siec bezprzewodową do routera, więc zakupiłem tego 5460. Teraz taki problem że nie wiem jak za to sie mam zabrać więc proszę was o jakąś pomoc z tym :slight_smile: Wiem jak wejść do routera, zmieniać ip i mam małe pojęcie co do WAN,DHCP itp :slight_smile: Pomóżcie jakoś heh :slight_smile: Dzięki z góry. Odpowiem na wszystkie pytania dotyczące tej konfiguracji czy jakis potrzebnych danych.

gostek-111 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Zapoznaj się zasadami zakładania tematów na forum.

WL-5460 powinien w tym przypadku działać w trybie AP+Router.

Nie kojarzę jak jest w Vectrze - masz jakieś stałe IP? Identyfikacja jest po adresie MAC?

Jeśli masz stałe IP to w konfiguracji portu WAN zaznaczasz “Static IP” i tam wpisujesz całą konfigurację (ewentualnie jesli jest też identyfikacja po adresie MAC to bodajże w tej samej zakładce jest miejsce na wpisanie adresu MAC). Potem zapisujesz konfigurację, i powinno działać. Zostanie jeszcze zabezpieczenie sieci bezprzewodowej

Jeśli nie ma stałego IP ani identyfikacji po MAC to po przestawieniu w tryb AP+Router i zresetowaniu urządzenia internet powinien zacząć działać bez wpisywania dodatkowych danych.

Powinno wszystko z automatu wykryć, przynajmniej tak było u mnie przy instalacji TP Linka TL-WR1043ND.