Jak skonfigurować router albo laptop,żeby był internet


(Tiger Eye) #1

Pisałam w osobnym temacie (pdlaczenie-routera-link-modemu-arris-t449595.html) o problemie z netem przez router na komputer.Jakoś poradziłam sobie z tamtym problemem,ale nie mogę połączyć się bezprzewodowo z laptopa.Niby jestem na liście i mam dobry zasięg,ale nie można się połączyć.Ma ktoś pomysł co powinnam z tym zrobić?


(system) #2

Witaj

Czy w systemie wpisałaś klucz WPA, WEP itd. jaki masz w routerze? Skoro twój system widzi router, a nie możesz się połączyć to najprawdopodobniej inny klucz masz ustanowiony w routerze, a inny podajesz w systemie. Sprawdź to.


(Tiger Eye) #3

Wpisałam tam klucz WPA-PSK/WPA2-PSK.Jeśli ktoś może mi wyjaśnić o co konkretnie chodzi na tej stronie,to może jakoś sobie z tym poradzę.Na razie jest to dla mnie szara magia...

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-06/97b97db7/bez_tytułu_1.jpg

97b97db7.jpg


(system) #4

Tam gdzie masz PSK Password wpisujesz swój wymyślony klucz. I ten sam klucz wpiszesz w systemie jak będziesz chciała połączyć się z routerem gdy poprosi cię o klucz podczas próby połączenia.


(Tiger Eye) #5

Hasło wpisałam i tu, i tu.Sprawdziłam, oba sie zgadzają...Przy próbie połączenia wyskakuje informacja,ze router nie odpowiada

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-06/bc48965a/untitled 1.jpg.


(system) #6

To zmień nazwę SSID i wtedy spróbuj. Trochę inwencji i kreatywności.