Jak skonfigurować router Clubinternet Ct633?

(Grzelw) #1

Witam serdecznie!

Posiadam router wymieniony w temacie. Jak mam go skonfigurować?

W menu konfiguracyjnym jest strasznie dużo opcji konfiguracji i gubię się w tym...

Urządzono ma posłużyć do rozprowadzenia internetu z kablówki na stacjonarny komputer oraz na laptopa za pomocą WiFi.

Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam!

(Lasinski Jacek) #2

Grzel , zarzuć screenem strony konfiguracyjnej.

(Bagsio Rejowiec) #3

Daj może screeny z paneli bo nie widziałem jeszcze takiego routera....

A tak na marginesie skąd wy bierzecie takie cuda?

(Grzelw) #4

jutro wstawię screeny. Cudo z allegro znalazłem, portzebowałem coś najtańszego na gwarancji i znalazłem, ale to prawdziwe cudo jest :slight_smile: Pomóżcie proszę bo naprawdę sie gubię z tym.... :slight_smile:

(Grzelw) #5

Oto wspomniane panele.

Panel główny:

glownafe4.th.jpg

Konfiguracja lanu:

lanrp2.th.jpg

Konfiguracja Wlan:

wlanvc4.th.jpg

Konfiguracja WAN:

wanpo7.th.jpg

Ustawienia Routingu:

routingyi6.th.jpg

Tak jak napisałęm wcześniej, sprzęt ten musze tak skonfigurować aby działał na nim stacjonarny i laptop, wiec jak mógłbym prosić jeszcze o info jak mam ustawić te dwa komputery.

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc!

Pozdrawiam!

(Lasinski Jacek) #6

Grzel , ok, jeśli masz stałe IP, to w ustawieniach WAN, wpisujesz je po uprzednim zaznaczeniu RFC1483 Routed. Wpisujesz tam także IP maski sieci. Aby włączyć na ruterze funkcję przydzielania adresów IP, automatycznie klikasz na DHCP, w sekcji Advanced. Ustawiasz na Enabled (włączony). WLAN, sieć bezprzewodową możesz dowolnie nazwać (jej nazwę wpisujesz w polu SSID), wybierasz kanał działania, jeśli w pobliżu są inne sieci Wi-Fi, sprawdź na jakich kanałach działają i wybierz inny wolny (możesz to sprawdzić za pomocą programu Network Stumbler). W poszczególnych komputerach, w opcjach połączeń lokalnych (właściwości protokółu TCP/IP, zaznaczasz "Pobieranie adresu IP automatycznie, oraz pobieranie adresów serwerów DNS, też automatycznie).

(Grzelw) #7

Wielkie dzięki za pomoc, mam nadzieje, że się uda :slight_smile:

Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż podczas konfiguracji muszę wpisać wartości dla VPI i VC w dziale WAN Setup. Co mam tam wpisać? Bez podania tych wartości nie mogę skonfigurować routera!

(Lasinski Jacek) #8

Grzel , są to wartości związane z twoim ISP.

(Grzelw) #9

A tak dokładniej? Mam to wypełniać i skąd mam to wziąć?

No i już chyba ostatnia kwestia!

Na tylnej ściance tego urządzonka są następują gniazdka:

-ADSL

-Telephone

-USB (tyle że nie wąskie, a takie kwadratowe... :P)

• 4X gniazda ETH

Pod które z tych gniazdek mam wpiąć sygnał z wychodzący z modemu?

(Lasinski Jacek) #10

Grzel , jaki masz modem?

(Grzelw) #11

Modem Thomson stosowany w ups, ale nie wiem co to za model jest bo nie mam aktualnie do niego dostępu...

(Grzelw) #12

Witam ponownie!

Jeszcze jedno pytanko co do wspomnianego routerka.

Jak mam go skonfigurować, aby wyeliminować modem neostrady? To znaczy co i jak mam zrobić, aby zastąpić modem dostarczony mi przez TP tym sprzętem?