Jak skonfigurować router Clubinternet Ct633?

Witam serdecznie!

Posiadam router wymieniony w temacie. Jak mam go skonfigurować?

W menu konfiguracyjnym jest strasznie dużo opcji konfiguracji i gubię się w tym…

Urządzono ma posłużyć do rozprowadzenia internetu z kablówki na stacjonarny komputer oraz na laptopa za pomocą WiFi.

Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam!

Grzel , zarzuć screenem strony konfiguracyjnej.

Daj może screeny z paneli bo nie widziałem jeszcze takiego routera…

A tak na marginesie skąd wy bierzecie takie cuda?

jutro wstawię screeny. Cudo z allegro znalazłem, portzebowałem coś najtańszego na gwarancji i znalazłem, ale to prawdziwe cudo jest :slight_smile: Pomóżcie proszę bo naprawdę sie gubię z tym… :slight_smile:

Oto wspomniane panele.

Panel główny:

glownafe4.th.jpg

Konfiguracja lanu:

lanrp2.th.jpg

Konfiguracja Wlan:

wlanvc4.th.jpg

Konfiguracja WAN:

wanpo7.th.jpg

Ustawienia Routingu:

routingyi6.th.jpg

Tak jak napisałęm wcześniej, sprzęt ten musze tak skonfigurować aby działał na nim stacjonarny i laptop, wiec jak mógłbym prosić jeszcze o info jak mam ustawić te dwa komputery.

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc!

Pozdrawiam!

Grzel , ok, jeśli masz stałe IP, to w ustawieniach WAN, wpisujesz je po uprzednim zaznaczeniu RFC1483 Routed. Wpisujesz tam także IP maski sieci. Aby włączyć na ruterze funkcję przydzielania adresów IP, automatycznie klikasz na DHCP, w sekcji Advanced. Ustawiasz na Enabled (włączony). WLAN, sieć bezprzewodową możesz dowolnie nazwać (jej nazwę wpisujesz w polu SSID), wybierasz kanał działania, jeśli w pobliżu są inne sieci Wi-Fi, sprawdź na jakich kanałach działają i wybierz inny wolny (możesz to sprawdzić za pomocą programu Network Stumbler). W poszczególnych komputerach, w opcjach połączeń lokalnych (właściwości protokółu TCP/IP, zaznaczasz "Pobieranie adresu IP automatycznie, oraz pobieranie adresów serwerów DNS, też automatycznie).

Wielkie dzięki za pomoc, mam nadzieje, że się uda :slight_smile:

Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż podczas konfiguracji muszę wpisać wartości dla VPI i VC w dziale WAN Setup. Co mam tam wpisać? Bez podania tych wartości nie mogę skonfigurować routera!

Grzel , są to wartości związane z twoim ISP.

A tak dokładniej? Mam to wypełniać i skąd mam to wziąć?

No i już chyba ostatnia kwestia!

Na tylnej ściance tego urządzonka są następują gniazdka:

-ADSL

-Telephone

-USB (tyle że nie wąskie, a takie kwadratowe… :P)

  • 4X gniazda ETH

Pod które z tych gniazdek mam wpiąć sygnał z wychodzący z modemu?

Grzel , jaki masz modem?

Modem Thomson stosowany w ups, ale nie wiem co to za model jest bo nie mam aktualnie do niego dostępu…

Witam ponownie!

Jeszcze jedno pytanko co do wspomnianego routerka.

Jak mam go skonfigurować, aby wyeliminować modem neostrady? To znaczy co i jak mam zrobić, aby zastąpić modem dostarczony mi przez TP tym sprzętem?