Jak skonfigurować router DIR-600

(sebaele) #1

Witam serdecznie, bardzo bym prosił o pomoc jak skonfigurować router DIR-600 tak aby działał bezprzewodowo z laptopem.

Dodam że posiadam komputer stacjonarny oraz laptopa...

Pozdrawiam

(system) #2

Wejdź na http://192.168.0.1/ wpisz admin i hasło puste, dalej wybierz Run Wizard.

(sebaele) #3

Instalację przeprowadziłem za pomocą dołączonej płyty CD, Na komputerze stacjonarnym mam internet podłączony przewodowo poprzez router. A co zrobić aby internet był bezprzewodowo na laptopie?

(Kisielek) #4

A czytałeś co ci wyżej napisał @womperm?

(sebaele) #5

A połączenie się z netem poprzez wyszukaj sieć bezprzewodową pomoże czy muszę coś ustawić? A po 2 to nie ma czegoś takiego jak Run Wizard.

(system) #6

Jak to nie ma? Poczytaj manuala.

(sebaele) #7

Jak pisałem instalację przeprowadziłem poprzez dołączoną płytę CD, wszystko zakończyło się sukcesem. Teraz aby mieć bezprzewodowo internet na laptopie to musiałbym wyszukać sieć bezprzewodową?

(system) #8

Na routerze musisz utworzyć nową sieć bezprzewodową, a na laptopie ją wyszukać, w manualu powinno być to opisane. Na stronie Dlinka znajdziesz go po polsku.

(sebaele) #9

PO prostu instalację przeprowadziłem poprzez płytę CD, router podłączyłem przewodowo z komputerem stacjonarnym a w laptopie wyszukałem sieć bezprzewodową z którą się połączyłem tylko że jej nie zabezpieczyłem! Więc nie wiem co koledzy tu piszą a ja chciałem się dowiedzieć czy tak wygląda ta cała konfiguracja.