Jak skonfigurować router dla multimedii

witam,

Problem polega na tym, że teoretycznie posiadam multimedię 30mb (przez kablówkę) ale tylko w godzinach 13-24…

Po godzinie 00:00 prędkość internetu wynosi nawet niecały 1mb i tak do 13:00.

Łączę się przez router od multimedii (cisco) a następnie przez PENTAGRAM cerberus P6362 (aby rozbić łącze na więcej niż jeden komputer)

Gdy podłączyłem laptopa bezpośrednio do routera od multimedii internet działa normalnie więc to wina pentagrama (sam nic na nim nie ustawiałem, próbowałem klonować adresy mac ale nic to nie dało)

Byłbym wdzięczny za porady odnośnie zalecanych ustawień routera dla mumltimedii.

goddrik ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Sieć na pentagran-ie jest zabezpieczona> Mówimy oczywiście o połączeniu bezprzewodowym?

Routery Pentagrama są dość problematyczne i ogólnie nie polecam. Może aktualizacja oprogramowania routera? Wgranie DD-WRT/OPEN-WRT?

Nie ma takiej opcji dla Pentagrama.

tak, 3 laptopy łączą się bezprzewodowo z pentagramem, ip jest przyznawane automatycznie (tak próbowałem samemu przypisawać i klonować adres MAC ale to nie pomogło)

Dziwne jest, że po 13 wszystko działa już normalnie a równo o 24:00 znowu są problemy (prędkość pobierania niecały mb, wysyłanie raczej bez zmian)… a nie jest to wina operatora.

Myślałem o aktualizacji oprogramowania ale z tego co zauważyłem nie ma takiej możliwości w tym modelu PENTAGRAM cerberus P6362 (no chyba, że się mylę to niech ktoś mnie poprawi:) )

Próbowałeś resetu do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja?

tak.

już wiem czemu ten router był w promocji w mediamarkt^^ :s

Sprawdzałeś czy adresacja się na siebie nie nakłada? Sprawdź czy w Cerberusie jest opcja wyłączenia NAT i ustaw go w innej adresacji, niż router Cisco. Możesz zalogować się do tego routera od Multimedii (router Cisco)? Jeśli możesz, w ustawieniach LAN routera Cisco wyłącz serwer DHCP oraz ustaw taką adresację:

  • [*:26l8xjra] Adres IP: 192.168.0.1

Na Cerberusie w ustawieniach WAN, wybierz statyczne IP i ustaw taką adresację:

  • [*:26l8xjra] Adres IP: 192.168.0.2