Jak skonfigurować router Linksys WAG54GP2 v2 Annex A?

Witam. Sprawa przedstawia się następująco. Router jest praktycznie nowy, gdyż dostałem go od mojego wuja.

Posiada wszystkie części tj. Zasilacz, kabel sieciowy. Brakowało mi jednak płytki o której czytałem na forach.

Problem polega na tym, że dotychczas używałem modemu z neostrady ( ZTE ZXDSL 852 ) a chcąc przerzucić się na router nie mam o tym bladego pojęcia jak to zrobić. Gdy na surowo podłącze go pod port w komputerze i linię telefoniczną nie ma żadnych efektów. Ni żadnych info o wykryciu nowego urządzenia ni nic. Sprawdziłem więc czy przez wifi w telefonie znajdę otwartą sieć, i owszem takowa była, jednak gdy się z nią połączyłem to i tak nie mogłem nic w internecie poszperać. Na podłączonym routerze świecą się kontrolki Power, Ethernet 1, DSL, (Jednak co mnie martwi kontrolka Internet nie daje żadnego znaku do współpracy :cry:

Pytanie moje brzmi… Czy do tego routera należy instalować sterowniki by był on widoczny dla komputera?

Czy wszystko robie dobrze?

Na tej stronce http://www.myfon.pl/pl/instrukcje/id_99.html nie przeczytałem dosłownie nic o instalowaniu sterowników. Jednak gdy postępuje według tamtej instrukcji i wpisuje w przegladarke ip routera : http://192.168.1.1 wyskakuje mi taki błąd jakbym nie miał internetu.

Proszę o wyrozumiałość, gdyż mam zaledwie 17 lat i nigdy nie bawiłem się routerami.

Liczę na jasne wyjaśnienie krok po kroku i z góry dziękuję wszystkim za chęci do pomocy.

Podaj komunikat jaki ci wyskakuje gdy chcesz się połączyć z IP, Bo bez tego nie dasz rady chyba ze masz płytkę tam pewnie jest coś w stylu easy setup wtedy nie będzie ci potrzebna przeglądarka

Komunikat na przeglądarce jest następujący jak przy braku połączenia z internetem.

Nie odnaleziono serwera

Firefox nie może odnaleźć serwera http://192.168.1.1

Sprawdź, czy adres nie zawiera literówek jak np.

ww.example.com zamiast

http://www.example.com

Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, należy sprawdzić swoje połączenie sieciowe.

Jeśli ten komputer jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, należy sprawdzić, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.

Jest jeszcze taka opcja, że w ustawieniach w panelu sterowania mam podane inne ip czy coś. Nie wiem nie znam się.

Ale… Czy to normalne że komputer nie widzi routera?

Proponuję Ci po pierwsze zresetować router do ustawień fabrycznych (mała dziurka przy wtykach Ethernet, przytrzymaj ok 10sek.), po drugie na karcie sieciowej dać diagnozuj.

Następnej kolejności należy zalogować się do panela zarządzania routerem, wpisując w przeglądarce internetowej jego adres (domyślnie jest to http://192.168.1.1 login i hasło admin/admin).

Już na pierwszej stronie widzimy zakładkę Basic Setup. Konfiguracji naszego połączenia z Neostradą dokonamy w zakładce Internet Setup. Należy ustawić następujące parametry:

Encapsulation: PPPoA (RFC2364)

Multiplexing: VC

Autodetect: Disable

VPI (Virtual Path ID): 0

VCI (Virtual Circuit ID): 35

DSL Modulation: ADSL2 lub ADSL2+

linksys_adsl_small.png

Ostatnią czynnością jest wypełnienie pól Username i Password. Wpisujemy tam nasz login (xxx@neostrada.pl) oraz hasło. Następnie zapisujemy ustawienia.

Od tego momentu nasz router jest przygotowany do pracy z Neostradą.

Dziekuje, jak wroce do domu sprawdze radę i dam znać:-)

Jeszcze takie pytanie… Router mam resetować gdy jest włączony, tak?

I czy problemów nie będą sprawiać sterowniki zainstalowane do modemu neostradowskiego? Tzn., że jeśli mam zainstalowany modem to komputer nie będzie głupiał?

Bo jak narazie już opisałem powyżej gdy podłącze router kablem rj45 do komputera nie widać zadnego komunikatu o nowym urządzeniu.

Tak

Nie powinien ale w razie W odinstaluj :wink:

Bo nie będzie wyświetlał, jedynie co to możesz zobaczyć to że kabel został podłączony a jeżeli masz wi-fi to znajdzie tam sieć :wink:

Dziekuje. :slight_smile:

Dodane 15.11.2012 (Cz) 17:33

Niestety… Gdy chcę przez przeglądarkę połączyć się z IP nie ma żadnej reakcji…

Gdy chcę się połączyć z IP 192.168.1.1 nie pojawia się nic.

Gdy też wpisuje ip(Gdy sie z routerem połączyłem przez telefon z wifi to wyskoczyło mi ip urządzenia)

mojego routera tj. 192.168.1.64 również ma to takie same skutki… Szukałem w internecie sterownikow itp. ale nic działającego nie znalazłem.

Jak widać przez przeglądarkę też nic nie daje…

Załamka. :cry:

Dodane 15.11.2012 (Cz) 17:56

Nie… To jest po prostu nie mozliwe…

Teraz gdy łączę się przez wifi z routerem i wchodzę na adres 192.168.1.1 otwiera mi się narzędzie do konfiguracji.

A gdy podłączam pc do routera i wchodzę na tą stronę nie dzieje sie nic…

Nie wiem… Konfigurować na telefonie, na laptopie… Czy męczyć się z pctem.

Wygląda to tak, że gdy telefon sie polaczy przez wifi to ten ruter widzi. Natomiast gdy jest podlaczane kablowo z pctem to nie ma takiej opcji… CO ja mam robić zeby mieć internet na pcecie z routera i wifi w domu… -.-

Dodane 15.11.2012 (Cz) 20:54

Dobra. Temat zamykamy.

Co prawda nie mam internetu na pcecie lecz udało połączyć się przez wifi za pomocą rutera.

Przyczyną mogą być badziewne sterowniki bądź awaria karty sieciowej.

Doszliśmy do tego razem z KaKi85 który bardzo mi pomógł.

Stokrotne dzięki dla niego i dla tych którzy chcieli wykazać się pomocą.

Przyczyną mogą być nie badziewne tylko brak sterowników jak już. Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że masz ustawiony statyczny adres IP i nie pobiera on adresu z serwera DHCP, który działa na routerze. Zapoznaj się najpierw z tym tematem kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html a następnie uruchom wiersz poleceń (wszystko masz opisane w podanym temacie co i jak masz zrobić) i podaj mi wyniki poniższych poleceń.

ipconfig /all

netsh interface ip show config

route print

ping localhost