Jak skonfigurować router Netgear Wireless- N150 ADSL2?

Witam wszystkich :slight_smile:

Niedawno kupiłam wyżej wymieniony router. Mam internet radiowy z firmy D2. Mój problem polega na tym, iż nie umiem skonfigurować routera. Jest on podłączony do komputera PC na którym internet działa, lecz już na laptopie internetu nie ma. Do routera była dołączona płyta CD do jego konfiguracji, lecz gdy sprawdza połączenie internetowe to odłącza mi net i szuka połączenia telefonicznego…

Czy jest możliwość jego ręcznej konfiguracji ?

Bardzo proszę o pomoc. :slight_smile:

Dane do logowania powinny być na naklejce znajdującej się pod routerem, tzn adres, login, hasło.

Instalacja z płyty często kończy się niepowodzeniem.

Jak juz się zalogujesz to poszukaj w google poradników o konfiguracji routerów. Wszystkie konfiguruje się prawie tak samo.

pozdrawiam

rozumiem, że internet działa na kablu, a na laptopie (gdzie nie działa) masz/chcesz_mieć bezprzewodowy. więc albo coś jest nie tak w ustawieniach routera albo laptopa. w tym drugim musisz mieć zainstalowaną i uruchomioną kartę sieciową. ręczna konfiguracja routera - wpisujesz w przeglądarce adres routera (oczywiście na kompie, do którego router podłączony jest kalbem). adresem jest np. 192.168.1.1 (jak bor1904 napisał powyżej - takie informacje powinny być zapisane na routerze), wpisujesz log i pass (zazwyczaj admin/admin, jeśli nie było zmieniane - również zapisane na routerze) i… i otwiera się strona z ustawieniami. jeśli log/pass “nie działa” i nie pamiętasz danych - musisz przeprowadzić twardy reset routera przytrzymując przez dłuższy czas przycisk reset. :-({|= to tak w większym skrócie