Jak skonfigurować router?

Niby proste ale każda instrukcja zawodzi albo błąd 105 albo wcale nie ma Internetu. Co robić?

Dodam ,że router już obsługiwał 1 sieć lecz ta po kilku latach (ok 2) się zepsuła co począć? (router Tp-link) modem sciencic atlanta.

Witam. Po pierwsze TP Link , model poproszę , sieć kablowa , radiowa , netia , tps , UPC , Vectra , Petrus , Czy inna ?

modem sciencit atlanta bezprzewodowy tak? z routerem ? . Jeżeli chcesz odbierać bezprzewodowo sieć w oparciu o kablową lub satelitarną kup właściwy sprzęt ROUTER sieciowy z fifi , i do kompa zamiast kabla wkładasz USB modem sciencit atlanta zapewne , lub karatę PC tą szeroką :slight_smile: jak się nie mylę. I w tedy ci odbiera.

Sprecyzuj dane. Pozdrawiam jakub

Bez modelu trudno coś więcej powiedzieć.

a nie masz go?

Dodane 10.06.2013 (Pn) 21:43

Wiec tak model podaj mi tego sciencic atlanta.

i Router TP Link , z reguły pisze z tyłu lub na obudowie modemu:) (Scientific Atlanta EPC 2203) taki znalazłem. modem ethernet.

Podłączasz go kablem Ethernet rj 45 wtyk ten duży: do routera TP Linka w port WAN niebieski najczęsciej

Jeżeli router ma 4 gniazda ETRERNEt rj 45 to z jednego z nich prowadzisz kabel do kompa.

Następnie: wchodzisz w przeglądarkę 192.168.1.1 z tyłu obudowy masz zapewne pasy na tp link i ten adres: https

z reguł admin admin

I tam w zalezności od sieci netia na złaczu tpsa , netia na złączu neti , multimedia , vectra , pretrus czy inna konfigurujesz.

Jeżeli nie znasz modelu routera :

wchodzisz na stronę: http://www.tp-link.com.pl/products/

I wyszukujesz swojego routrera wyglądem:) Napisy mają z reguły tam gdzie mają te diody migające:)

Rozumiem że sieć kablowa ? bo ethernet.

Router TP-Link WR740N, Modem kablowy tzn. ma wejście z tyłu na ten kabelek taki. Sieć ze spółdzielni mieszkaniowej. Robię wszystko konfiguruję a na końcu błąd 105 jak chce otworzyć stronę. Może problem w tym ,że mam źle skonfigurowane te protokoły i IP?

Konfiguracja przez przeglądarkę internetową?

No nie wiem tak żeby działałało tzn. ja to robię tak wkładam płytkę konfiguruję wchodzę na strone 192.168.1.1 konfiguruję wg. tego co piszą ludzie odpalam stronę np google.pl i tu po jakiejś minucie Błąd 105. Więc myślę ,że coś pominąłem czy coś, no nie wiem.

Dodane 11.06.2013 (Wt) 15:26

A i jestem w tych sprawach lekko zielony.

Może mój poradnik coś ci rozjaśni - LINK