Jak skonfigurować router?

(Bozena Chojnacka 1973) #1

Niby proste ale każda instrukcja zawodzi albo błąd 105 albo wcale nie ma Internetu. Co robić?

Dodam ,że router już obsługiwał 1 sieć lecz ta po kilku latach (ok 2) się zepsuła co począć? (router Tp-link) modem sciencic atlanta.

(Jkaroli) #2

Witam. Po pierwsze TP Link , model poproszę , sieć kablowa , radiowa , netia , tps , UPC , Vectra , Petrus , Czy inna ?

modem sciencit atlanta bezprzewodowy tak? z routerem ? . Jeżeli chcesz odbierać bezprzewodowo sieć w oparciu o kablową lub satelitarną kup właściwy sprzęt ROUTER sieciowy z fifi , i do kompa zamiast kabla wkładasz USB modem sciencit atlanta zapewne , lub karatę PC tą szeroką :slight_smile: jak się nie mylę. I w tedy ci odbiera.

Sprecyzuj dane. Pozdrawiam jakub

(Jimasek) #3

Bez modelu trudno coś więcej powiedzieć.

(Jkaroli) #4

a nie masz go?

Dodane 10.06.2013 (Pn) 21:43

Wiec tak model podaj mi tego sciencic atlanta.

i Router TP Link , z reguły pisze z tyłu lub na obudowie modemu:) (Scientific Atlanta EPC 2203) taki znalazłem. modem ethernet.

Podłączasz go kablem Ethernet rj 45 wtyk ten duży: do routera TP Linka w port WAN niebieski najczęsciej

Jeżeli router ma 4 gniazda ETRERNEt rj 45 to z jednego z nich prowadzisz kabel do kompa.

Następnie: wchodzisz w przeglądarkę 192.168.1.1 z tyłu obudowy masz zapewne pasy na tp link i ten adres: https

z reguł admin admin

I tam w zalezności od sieci netia na złaczu tpsa , netia na złączu neti , multimedia , vectra , pretrus czy inna konfigurujesz.

Jeżeli nie znasz modelu routera :

wchodzisz na stronę: http://www.tp-link.com.pl/products/

I wyszukujesz swojego routrera wyglądem:) Napisy mają z reguły tam gdzie mają te diody migające:)

Rozumiem że sieć kablowa ? bo ethernet.

(Bozena Chojnacka 1973) #5

Router TP-Link WR740N, Modem kablowy tzn. ma wejście z tyłu na ten kabelek taki. Sieć ze spółdzielni mieszkaniowej. Robię wszystko konfiguruję a na końcu błąd 105 jak chce otworzyć stronę. Może problem w tym ,że mam źle skonfigurowane te protokoły i IP?

(Jimasek) #6

Konfiguracja przez przeglądarkę internetową?

(Bozena Chojnacka 1973) #7

No nie wiem tak żeby działałało tzn. ja to robię tak wkładam płytkę konfiguruję wchodzę na strone 192.168.1.1 konfiguruję wg. tego co piszą ludzie odpalam stronę np google.pl i tu po jakiejś minucie Błąd 105. Więc myślę ,że coś pominąłem czy coś, no nie wiem.

Dodane 11.06.2013 (Wt) 15:26

A i jestem w tych sprawach lekko zielony.

(Jimasek) #8

Może mój poradnik coś ci rozjaśni - LINK